Do ukončení nominací schází již jen pár dní, uzávěrka je 15. října! Doposud jsme obdrželi desítky příběhů dospělých a dětí, kterých si moc vážíme. O jaké se například jedná?

Na rybníku se odehrálo drama. Pětiletý chlapec si hrál u stavidla, uklouzl a spadl do vody. Plavat ještě neuměl a břehy nádrže byly liduprázdné. Poblíž byl jen 8,5letý hoch, který trávil u babičky prázdniny. Nejdříve chtěl běžet k rodičům o pomoc, ale pak si uvědomil, že by do té doby mohl chlapeček utonout, a tak skočil do vody a vytáhl ho na břeh.

Muž holýma rukama vytáhl z hořícího auta dva mladé lidi; zachránil jim tím život. „Dělal jsem s ním rozhovor přímo na místě do Televizních novin, nechtěl ukázat svou tvář na kameru. Byl hrozně skromný,“ uvedl nominující.

Sedmdesátiletý muž neváhal nasadit vlastní život při záchraně sousedky v hořícím bytě. Musel přelézt přitom balkon a vytáhnout ji z bytu.

Muž se přiznal, že přepadl banku. Vyzbrojil se na to černou parukou, nalepovacím knírem, čepicí, slunečními brýlemi, rukavicemi a na pokladní namířil maketou zbraně. Z banky si odnesl v batohu 132 tisíc korun. Netušil však, že ho sleduje další zaměstnanec peněžního ústavu, který se náhodou vracel na pracoviště a všiml si, že z budovy vychází podezřelý muž. Stále ještě maskovaný lupič ušel necelý kilometr. Zaměstnanec se za ním vydal, sledoval ho a zavolal policii, kterou navigoval až do místa jeho zatčení.

Děkujeme vám, že se díváte kolem sebe, nenecháváte si dobré zprávy jen pro sebe a přispíváte k tomu, aby se o dobru vědělo.