ADRA nezahálí a také ve druhé polovině léta připravuje aktivity, jichž se můžete zúčastnit a pomáhat spolu s námi dobré věci… a třeba si i zasportovat.

Zvedni zadek pro Adru

Jako první nás čeká akce výstižně zvaná Zvedni zadek pro Adru, která pro ty z vás, kteří chtějí pomoci otevření a rekonstrukci Dobrovolnického centra ADRA v Klatovech, připravila ambiciózní koloběžkový průjezd z Ostravy do Klatov. Nemějte strach, nemusíte s námi jet přes celou republiku – máte-li chuť se projet, přidejte se k nám na kteroukoli z etap.

Trasa je následující:                                                        

17. 8. – Ostrava -> Velký Újezd (77,6 km)
18. 8. – Velký Újezd -> Olomouc -> Vísky (81 km, celkem 158 Km)
19. 8. – Vísky -> Bystřice nad Pernštejnem -> Nové město na Moravě (53 km, celkem 211 Km)
20. 8. – Nové město na Moravě -> Humpolec -> Želiv (73 km, celkem 284 Km)
21. 8. – Želiv -> Nadějkov (68 km, celkem 352 Km)
22. 8. – Nadějkov -> Zvíkovské podhradí Hnačov (30 km, celkem 382 Km)
23. 8. – Zvíkovské podhradí -> Hnačov (64 km, celkem 446 Km)
24. 8. – Hnačov -> Klatovy (25 km, celkem 471 příjezd do Klatov v 16:00)

Akci pořádáme ve spolupráci s iniciativou Venujcas.cz. Během celé trasy bude na podporu DC Klatovy pořádána veřejná sbírka, ale přispět můžete i nyní, a to na veřejný sbírkový účet 8777808/0300, var. symbol 820. 

Festival United

Fanoušci festivalů se s námi mohou setkat i na festivalu United, který se koná 22. až 24. 8. ve Vsetíně. Kromě mnoha koncertů, seminářů i workshopů, na něž se v rámci festivalu můžete těšit, se pro vás návštěvníky chystá i takzvaná UNITED Challenge, tedy prostor, kde se představí organizace nabízející zapojení do svých aktivit. Tam samozřejmě nemůže chybět ani stánek Adry, kde si můžete popovídat s našimi zaměstnanci, seznámit se s našimi aktivitami nebo se stát jedním z našich cenných dobrovolníků. Budeme pro vás mít přichystaný i tzv. gerontooblek – oblek, který vám umožní vyzkoušet si, jak náročné jsou pro seniory i ty nejtriviálnější fyzické úkony.

Biodožínky

Radostnou aktivitou pozdního léta jsou i Biodožínky Country Life, jejichž již 16. ročník se uskuteční 8. září 2019 v Nenačovicích u Berouna. Kromě prodeje čerstvě sklizené zeleniny, poctivého pečiva a řady pokrmů tradičního i veganského charakteru na vás bude čekat i stánek Adry. Na Biodožínkách se budete moci dozvědět více o našich aktivitách a zemích, ve kterých pracujeme. Můžete také zjistit, co všechno dělají naši dobrovolníci v ČR, anebo se přihlásit na náš blížící se ADRAběh! A co že je to ADRAběh?

ADRAběh 2019

Již 22. září v krásné pražské Ladronce vyrazí běžci profesionální i příležitostní na běh za dobrou věc. Chcete-li strávit aktivní neděli v přírodě a přispět tak naplňování Cílů udržitelného rozvoje OSN, přidejte se k nám a vyberte si jednu z našich tratí: běh na 10 km, běh na 5 km, anebo skupinová štafeta 4 x 2,5 km. Pro vaše ratolesti jsou pak připraveny i dětské běhy s různou náročností. Kromě toho vás čeká i horká novinky letošního ročníku zvaná SDG mini-race, kde si budete moci na vlastní kůži vyzkoušet důležitost Cílů udržitelného rozvoje. Účast již přislíbila i řada známých osobností, jako je Lejla Abbasová, Saša Rašilov, Markéta Davidová či influencerka #Weef. 

Pokud již nyní víte, že si 22. září chcete jít s námi a s našimi hvězdnými hosty zaběhat, neváhejte a registrujte se co nejdříve na http://adrabeh.cz/registrace/. Prvních 300 registrovaných běžců dostane zdarma tričko s logem ADRAběhu!

Galavečer pro BanglaKids

Galavečer je akcí pro ty, kteří spolu s námi mají chuť oslavit úspěchy programu BanglaKids slavícího již 20 let pomoci bangladéšským dětem.  Proběhne dne 26. října v kině Dlabačov, kde vás večerem provede moderátorka Barbora Černošková, kromě níž přislíbila účast i řada dalších význačných osobností. Program odstartuje promítáním krátkého tematického filmu, na nějž naváže vystoupení hostů a představení 20 let BanglaKids. Zlatým hřebem programu pak bude módní přehlídka s názvem Sárí, které pomáhá. Závěrem večera jsou pak zúčastnění srdečně zvaní k neformálnímu setkání s občerstvením v kavárně kina.

Vstupné na akci je dobrovolné. Vzhledem k omezené kapacitě prostor doporučujeme se v případě zájmu registrovat již nyní na https://www.banglakids.cz/cz/sekce/registrace-a-vstupne-84/