Pošlete nám příběhy statečných dospělých i dětí, kteří bez ohledu na vlastní riziko pomohli zachránit lidský život. Děkujeme, že je nominujete na Cenu Michala Velíška 2015.

Letos si připomínáme 10 let, co byl v podvečer 13. září 2005 zastřelen na Karlově náměstí v Praze střihač Televize Nova 32letý Michal Velíšek. Neváhal se zastat neznámé dívky před násilníkem, třebaže byl zrovna na procházce ani ne s roční dcerkou Valentýnkou. Na jeho počest vyhlašuje Nadace ADRA a TV Nova od roku 2006 Cenu Michala Velíška.

Reportáž o uplynulých ročnících Ceny Michala Velíška si můžete připomenout zde. Spot TV Nova k 10. ročníku je ke zhlédnutí zde.

Deset let je dlouhá doba. Z Valentýnky je dnes krásná 10letá školačka, která má malého bratříčka, Iva Velíšková je opět reportérkou Televize Nova a zachráněná Eliška se stala maminkou.

Obdrželi jsme během uplynulé dekády stovky příběhů, kde byli v roli zachránců neprofesionálové (nejmladší měl pouhé 4 roky). Všechny obdržené nominace mají pro nás stejnou hodnotu, protože jsou důkazem, že mezi námi jsou neustále lidé, kterým není jedno, co se kolem nich děje.

Víte-li někom, kdo v předchozím roce vykonal čin hodný tohoto ocenění, nominujte ho zde na Cenu Michala Velíška 2015. Nehledáme žádné filmové hrdiny, ale „obyčejné” lidi s neobyčejnými postoji a jsme rádi za všechny nominované dospělé i děti. Očekáváme, že se tak díky vám i letos dozvíme o dalších příbězích lidí různých povolání, věku, odlišných životních zkušeností i názorů, kteří, ač neprošli odborným výcvikem v ochraně lidského zdraví či dokonce záchraně života, spojuje smysl pro spravedlnost, dobro, pohotovost a téměř vždy skromnost. Jejich příběhy nám zašlete nejpozději do 13. října 2015. Ze všech došlých nominací výbor ceny vybere dle statutu tři finálové příběhy.

Kdo se stane nositelem ceny za tento rok, můžete rozhodnout opět vy, když se zapojíte do internetového hlasování na konci listopadu.

Patronkou tohoto ocenění je opětovně paní Iva Velíšková, laskavou záštitu poskytla primátorka hl. m. Prahy a hlavním mediálním partnerem je TV Nova.

Více informací o průběhu Ceny Michala Velíška 2015 naleznete zde