Také už se těšíte na tu pravou vánoční atmosféru? V obýváku mečí koza, maminka v kuchyni seje kukuřici a na zahradě hloubí děti s tatínkem studnuNebojte, nezbláznili jsme se. Jen jsme pro vás na ty letošní Vánoce připravili něco opravdu netradičního. 

Máme začátek listopadu a jestli už začínáte přemýšlet, jaké letos nakoupíte dárky, máme pro vás tip na něco, co jste určitě ještě nikomu nevěnovali – charitativní dárky v rozšířené realitě a 3D. Co to přesně znamená? Charitativní e-shop eDonation jsme přetvořili na inovativní ADRA Dárek. Na něm si vyberete z více než dvaceti dárků, které formou dárcovských certifikátů můžete věnovat svým blízkým. Jejich jménem pak lidem v nouzi putuje např. koza, cihly na stavbu domu, studna nebo školní potřeby.


Tento koncept dárcovských certifikátů možná znáte. A možná jste takový certifikát už někomu věnovali. Jestli ale chcete jít letos ještě o krok dálstáhněte si naši novou aplikaci ADRA Dárek. V rozšířené realitě nebo 3D skrze váš telefon nebo tablet můžete obdarovaným naživo ukázat, co přesně jim darujete. Osm vybraných dárků z našich projektů jsme pro vás přenesli do takzvané rozšířené reality a v naší nové aplikaci ADRA Dárek si je tak můžete zobrazit ve skutečné velikosti klidně u vás doma.  

Přemýšleli jsme, jak pomoc co nejvěrněji a zároveň zábavně přiblížit našim dárcům. Často se nás ptají, co přesně za jejich peníze pořizujeme. Na webových stránkách a sociálních sítích zveřejňujeme fotky i videa z našich projektů, ale moct si zobrazit předmět, který daruji, ve skutečné velikosti a prohlédnout si ho takřka na dosah ruky, to je naprostou novinkou, se kterou se jinde nesetkáte, říká Karolina Emanuelová, vedoucí oddělení komunikace ADRA. 

A jak to funguje? 

Naskenujte prostřednictvím aplikace ADRA Dárek QR kód se zakoupeného dárcovského certifikátu a umístěte dárek do prostoru. Aplikace umožňuje předměty zvětšovat a prohlížet si je zblízka, takže můžete např. doslova vejít do domu, který se postaví před vašima očima, nebo si doprostřed obýváku umístit mečící kozu či rostoucí kukuřici. Pokud váš telefon neumožňuje funkce rozšířené reality (AR), je možné si předmět prohlédnout ve 3D na displeji telefonu. 

V aplikaci můžete také obdarované s vaším dárkem vyfotit a poslat snímek vašim blízkým nebo sdílet společnou radost s přáteli na sociálních sítích pod hashtagem #davamADRAdarek. 

Nebo si prostě jen užijte pár veselých chvil pod stromečkem s vaší rodinou. S ADRA Dárkem věnujete dvojitou radost. A o  by mohly být ty letošní Vánoce, co myslíte? 

Více informací o aplikaci najdete na stránkách ADRA Dárek, kde si ji můžete pomocí zkušebního QR kódu také otestovat.