Lámete si hlavu nad vánočními dárky a chtěli byste letos vymyslet něco smysluplného? Možná váháte nad tím, zda má v dnešní době smysl kupovat zážitkové vouchery a poukázky na služby. Co kdybychom vám nabídli zábavnou alternativu, která je nejen originální, ale zároveň i potěší a pomůže potřebným?

Charitativní e-shop ADRA Dárek propojuje svět pomoci a zábavy. Díky nové stejnojmenné aplikaci je nyní možné osm z celkových dvou desítek předmětů zobrazit v rozšířené realitě či 3D. Dárce tak může zakoupit například kozu, která pomůže lidem v Africe, a obdarovaný si ji může zobrazit u sebe doma. Je to hračka. Stačí naskenovat QR kód ze zaslaného dárcovského certifikátu a pak můžete darovaný předmět umístit do prostoru, kdekoli budete chtít.

Jak na letošní Vánoce? Vyzkoušejte dárky v rozšířené realitě

Dárky pro všechny

Pro koho jsou dárky vhodné? Výhoda ADRA Dárku je v jeho univerzálnosti. Každý si tak může vybrat dárek pro babičku, tatínka nebo i pro děti. K výběru nejvhodnějšího dárku slouží filtry, kde můžete určit, pro koho dárek plánujete. Dárky je možné třídit i podle oblasti pomoci a podle možnosti zobrazení v rozšířené realitě. Oblasti jsou celkem čtyři –⁠ dárky zaměřené na oblast obživy, zdraví, vzdělávání a obecně humanitární pomoci po přírodních katastrofách a jiných neštěstích.

Jak na letošní Vánoce? Vyzkoušejte dárky v rozšířené realitě

Víme, že dárky pro dědečka bývají ošemetnou záležitostí. Ale co letos na Vánoce věnovat jeho jménem kurz stavebních technik, které pomohou, aby domy v tektonicky aktivních oblastech byly odolnější vůči zemětřesení? Nebo stavební materiál do oblastí sužovaných přírodními katastrofami?

Jak na letošní Vánoce? Vyzkoušejte dárky v rozšířené realitě

Vašeho bratra pak může potěšit ještě originálnější dárek –⁠ příspěvek na stavbu latríny pro lidi, kteří musejí žít v provizorních podmínkách. Mamince určitě udělá radost týdenní či měsíční nákup pro africké ženy. A jménem vaší tchýně můžete věnovat školní potřeby pro chudé děti v Asii.

Dárcovské certifikáty pod stromečkem

Ke každému zakoupenému předmětu obdržíte dárcovský certifikát, který obsahuje prostor pro věnování. Jméno napíšete na titulku a osobnější věnování můžete vepsat na vnitřní stranu desek. Součástí každého certifikátu je i karta zobrazující darovaný předmět a informace o pomoci, která se díky dárci může uskutečnit. Certifikáty rozesíláme elektronicky, tudíž budete mít jistotu, že k vám dárek dorazí včas :).

Jak na letošní Vánoce? Vyzkoušejte dárky v rozšířené realitě

Pokud je zakoupený předmět dostupný i v rozšířené realitě, karta obsahuje i QR kód, díky kterému je dárek možné přenést do virtuálního světa. Kód stačí naskenovat v aplikaci ADRA Dárek a předmět můžete zobrazit v prostoru okolo vás. S dárkem se můžete vyfotit anebo můžete pořídit snímek vašich blízkých a sdílet to s ostatními na sociálních sítích pod hashtagem #davamADRAdarek.

Vyzkoušejte to taky a darujte o Vánocích dvojitou radost: svým blízkým a lidem v nouzi. I pomoc může být zábava.