Čtyřletá holčička, o níž rodina neprojevuje zájem, se kvůli dětské mozkové obrně dokáže jen přetočit na bříško a udržet hlavičku. Jak roste, běžný kočárek už nestačí, a tak i třeba být mezi dětmi je pro ni velmi komplikované. Toto zlepšit by pomohl zdravotní kočárek, ale jeho cena je zcela nad možnosti těch, kdo se o opuštěnou holčičku starají.

V Dětském centru při Thomayerově  nemocnici v Praze působí nezisková organizace Svět dětí v Krči. V tomto bývalém kojeneckém ústavu nacházejí přechodný „domov“ i děti s nejrůznějším postižením a naše nadace v minulosti těmto opuštěným dětem již pomohla. Nyní se tento spolek na nás obrátil o pomoc znovu, a to konkrétně pro čtyřletou holčičku. Říkejme jí třeba Terezka. Byla jí diagnostikována dětská mozková obrna, a tak nesedí ani nemluví a vyžaduje celodenní péči dospělých. Jak roste, už se nevejde do běžného dětského kočárku, a rovněž jakákoliv péče, přesun či krmení začínají být náročné. Vyskytla se však příležitost vyzkoušet speciální kočárek Kimba Neo s příslušenstvím a Terezka byla rázem jako vyměněná – spokojenější, plná energie a usměvavá. V kočárku měla možnost být i mezi ostatními dětmi, dostala se s nimi pohodlně na procházku či na hřiště a díky přídavnému stolečku se též její stravování stalo jednodušší. Cena kočárku je však téměř 70 000 Kč, příp. příspěvek zdravotních pojiťoven bývá jen do 30 000 Kč, takže jeho pořízení je nad jakékoliv možnosti členů Světa dětí v Krči. Moc rádi by statečné Terezce kočárek opatřili, a tak jí alespoň trochu zlepšili kvalitu života.

Zapojte se do pomoci této opuštěné holčičky a své dary posílejte na sbírkový účet Nadace ADRA č. 57333375/0300, VS 204. Děkujeme vám.