Zapojte se do hlasování v projektu, který se snaží vést lidi k odvaze, slušnosti a touze pomáhat a připomíná hodnoty, jež by se neměly nikdy vytratit. O vítězi tohoto ročníku můžete rozhodnout i Vy, a to hlasováním pro jeden ze tří finálových příběhů od 25.11. do 3.12.2013 ZDE.

Letos Nadace ADRA obdržela 160 příběhů lidí, kteří neváhali přijít na pomoc druhým v situaci, kdy šlo o život, i když se třeba sami dostali do nebezpečí. Členové výboru tohoto projektu pak vybrali tři nejsilnější příběhy, o kterých televize Nova natočila krátké reportáže – rekonstrukce. Odvysílala je v publicistickém pořadu Střepiny a můžete je zhlédnout zde.

Slavnostní vyhlášení vítěze hlasování a předání ceny se bude konat 9. prosince od 13 hod. v reprezentačních sálech primátora hl. m. Praha, Mariánské nám. 1, Praha 1. Součástí bude i veřejné poděkování dětem, které byly letos nominovány za statečnost při záchraně života. Předcházet tomu bude seminář pro veřejnost „Odvaha soudit“. Srdečně Vás zveme a pokud máte zájem o účast, registrujte se zde.

Cenu Michala Velíška vyhlašuje již osmým rokem Nadace ADRA a Televize NOVA. Nese jméno po střihači TV Nova, který byl zabit v září 2005, když bránil neznámou mladou ženu před ozbrojeným násilníkem. Záštitu nad akcí převzal primátor hlavního města Praha a patronkou projektu je Iva Velíšková.