V sobotu 19. května proběhla v Uhlířově charitativní akce s názvem „Barevný běh pro Přemečka“. Výtěžek – neuvěřitelných 212.665 Kč – bude použit na jeho léčbu.

Malému Přemkovi byla již v prvním roce života diagnostikována spinální svalová atrofie. Jde o vzácnou diagnózu a velmi nákladnou léčbu, a tak se jeho rodiče obrátili na naši nadaci s prosbou o pomoc. Odmítli se smířit s tímto vážným onemocněním syna a aktivně začali pro něj hledat nejen účinnou léčbu, ale oslovovat sponzory a plánovat benefiční akce. První z nich byl právě tento běh, který měl dvě trasy – pro dospělé a pro děti. Po doběhnutí na přítomné čekala navíc řada dalších aktivit – skákací hrad, malování na obličej, ukázky první pomoci, fotobudka, cimbálovka, taneční vystoupení, večerní zábava atd.

Maminka Barbora nám napsala: „Myšlenka uspořádat tuto akci vznikla v lednu tohoto roku. Dalo se dohromady 10 hlavních organizátorů, jejichž cílem bylo, aby přišlo alespoň 100 běžců. Akce dopadla nad očekávání. Nejen, že přišlo přes 2000 běžců, ale celé odpoledne bylo úžasné. Ještě teď jsem velmi dojatá množstvím lidí s dobrým srdcem, kteří přišli našemu synovi pomoci. Všem mockrát děkujeme.“ 

Z fotografií sálá krásná atmosféra a touha běžců pomoci teprve 1,5letému Přemečkovi v jeho nelehkém „běhu na dlouhou trať“. Všichni bychom si tak přáli, aby se naplnil slogan z rodinné fotokoláže, který jsme použili jako nadpis této aktuality.