Máme další důvod k radosti. Díky našim dárcům může Ladislav, který má již 13 let voperovaný kochleární implantát, používat nový řečový procesor.

Na konci loňského léta se na nás obrátila matka dvaadvacetiletého neslyšícího a slabozrakého syna, jestli bychom mu přispěli na pořízení  nového zvukového procesoru Nucleus 5 CP810. Jako samoživitelka, která byla víc jak půl roku bez práce, se nacházela ve složité situaci. Uhradit 25 procent z celkové ceny této zásadní pomůcky představovalo částku 57883 korun, což bylo naprosto nad její možnosti.  Od sponzorů získala 30000 korun, ale zbývající částku už neměla kde získat.

Mamince Ladislava jsme mohli vyhovět až poté, co jsme na podzim otevřeli naši novou veřejnou sbírku „Pomáhat může každý“ s číslem účtu 57333375/0300,  jež je určena právě pro lidi v tíživé životní situaci.

Od poloviny listopadu 2013 do poloviny března 2014 se na variabilním symbolu 201 přiřazeném Ladislavovi postupně začaly objevovat jednotlivé dary, až jsme konečně dospěli k potřebné částce 27883 korun. Tento obnos jsme pak poslali přímo na účet Kliniky ORL Fakultní nemocnice Motol, která výměnu řečového procesoru zajistila.

Chtěli bychom se s vámi podělit o krásné řádky, které jsme si přečetli 5. května v dopise od Ladislavovy maminky: „syn už má nový kochleární implantát a je velice šťastný a spokojený. Je neuvěřitelné, jakou z toho má radost, jsem ráda, že jste mi v tom moc pomohli…“.

Tento mladý muž se tak stal prvním člověkem s vážným handicapem, kterému naši dárci pomohli usnadnit život. Děkujeme všem, kdo se do této pomoci zapojili.