2. prosince 2015 se ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová osobně účastnila předávání Ceny Michala Velíška organizované Nadací ADRA a TV Nova a ve svém projevu slíbila, že pro děti oceněné touto cenou přichystá se svým týmem po novém roce překvapení a pokusí se splnit jejich přání. A jak řekla, tak se stalo. Ve čtvrtek 28. ledna se opět setkala s některými z dětí, které svými činy zachránily životy jiným, a připravila pro ně den plný překvapení a zábavy. Na svém facebookovém profilu paní ministryně napsala:

„Děti navštívily Národní pedagogické muzeum a knihovnu J. A. Komenského, kde jsme jim předali dárky. Poté se všichni společně i se svým doprovodem přesunuli do muzea voskových figurín Grévin Praha. Tímto moc děkuji oběma institucím za umožnění návštěvy a krásného programu pro tyto hrdiny (některé už dospívající) a jejich doprovod zdarma. Velké poděkování patří i hokejistu Jaromíru Jágrovi a fotbalistovi Davidovi Lafatovi, kteří klukům věnovali dresy s podpisy. Doufám, že jsme udělali těmto hrdinům i dospělým radost. Jsem pevně přesvědčená, že jejich činy budou morálním vzorem pro další děti a spolužáky. Jsem na ně pyšná!“

Moc si této iniciativy v Nadaci ADRA vážíme a děkujeme za ni. Přesně splňuje to, proč Cenu Michala Velíška udělujeme – vyjádřit uznání a poděkovat lidem, kteří neváhali a statečně pomohli zachránit život jiného člověka, a poskytnout kladné vzory nejen pro děti, ale i pro dospělé.