Listopad vystřídal prosinec a s ním, jak zpívá Andy Williams, nastává to nejkrásnější období v roce. S každým otevřeným okénkem adventního kalendáře se však krátí i čas na pořízení vhodného dárku pro vaše blízké. Každoroční oříšek, který si žádá dobrou paměť, aby maminka nedostala už třetím rokem novou šálu a dědeček bačkory, které hned po Štědrém dni uklidí vedle těch stále nerozbalených z minulého roku. Pokud vás už nebaví tato hra na pořízení dárku, který sice neurazí, ale ani nenadchne, vsaďte letos na něco jiného. Vyzkoušejte originální a smysluplný dárek, který určitě nepřijde nazmar a udělá hned dvojitou radost.

Vánoce bez kýčů

Na našem charitativním e-shopu www.ADRAdarek.cz si můžete vybrat z 19 užitečnýchudržitelných dárků, které pomohou nejpotřebnějším a vaše nejbližší zahřejí u srdce více než svetr se sobem. Je to snadné a během pár kliků máte hotovo. V košíku se jen rozhodnete, jestli vám dárcovský certifikát máme zaslat poštou v dárkovém balení, které je z většiny vyrobeno z eko papíru, nebo elektronicky, tudíž 100 % zero waste.

Nic mi nedávejte, nic nepotřebuji

Pro koho ADRA Dárek pořídit? Výborně se hodí pro ty, co každý rok tvrdí, že nic dostat nechtějí, ale i pro ty, co by k Vánocům chtěli snést snad i modré z nebe. Skrze ADRA Dárek se dá totiž krásně poukázat na to, že lidé si mají pomáhat a dělit se s těmi, kteří v životě neměli tolik štěstí. Inu, důvody už necháme na vás a vylíčit je můžete ve věnování uvnitř certifikátu, kde jsme na ně nechali dostatek prostoru. Kdybyste se přesto raději nechali inspirovat, níže si můžete stáhnout vzorová věnování, která napsal sám život. Třeba toto pro manželku:

Drahá ženo,

místo šály a dalších náušnic jsem se Ti letos rozhodl dát dárkem něco originálnějšího. Něco, co potěší Tvé dobrosrdečné já. Něco, co Tě pobaví a lidem na druhé straně světa pomůže. Rozhodl jsem se Ti dát ne jednu, ale hned tři slepice! Neděs se, nebudeme mít v bytě kurník. Slípky Tvým jménem posílám lidem, kterým jejich vajíčka pomohou mnohem víc než nám.

S láskou, Tvůj muž

I pomoc může být zábava

Přesto máte obavy, jak bude váš dárek přijat, ale nechcete pořizovat zbytečnosti? Mysleli jsme na to. Vánoce by neměly být o co největším počtu darů pod stromkem, ale chápeme, že někteří by kromě dobrého pocitu rádi dostali ještě něco k tomu. Proto jsme dali hlavy dohromady a přišli s nápadem, jak udělat z charitativního dárku zábavu. Jak? Šli jsme s dobou a vymysleli ADRA Dárek mobilní aplikaci!

Díky ní si našich 8 nejoblíbenějších dárků můžete v rozšířené realitě zobrazit přímo u vás doma. Na velikosti dárku ve virtuálním světě nezáleží. Zakoupili jste semínka? Z koberce vám vyroste kukuřice. Pořídili jste cihly? Postavte si dům, třeba rovnou vedle gauče. A pokud máte pocit, že z dětského pokoje se stal spíše chlívek, bude se tam náramně hovět naší Koze Hrdince!

Soutěž o ceny

S virtuálními dárky si můžete pořídit zábavné fotografie a rozeslat je mezi své blízké. A nejen ty – protože i nás moc zajímá, kde dělají radost nejen ty opravdové dárky, ale také jejich digitální verze, sdílejte své fotografie i s námi. Pokud na nich označíte @adracz a přidáte hashtag #davamADRAdarek, my je jednoduše najdeme. To však není vše, my máme něco na oplátku: pro takto označené fotografie máme SOUTĚŽ, ve které 3 autoři těch nejoriginálnějších fotografií vyhrají krásné ceny, které do soutěže poskytlo Albi, Familium, Cryptomania a další. Tak neváhejte a zapojte se, soutěž potrvá do 15. ledna 2022.

Tudíž: ADRA Dárek = dobrý pocit z pomoci, zábava a s trochou kreativity i zajímavá odměna.

PARTNEŘI