Deset dobrovolníků vyrazilo 3. července před polednem autobusem z Ostravy- Svinov směrem na východ. Následujících čtrnáct dní svých prázdnin se věnují přípravě táborového programu pro děti z dětského domova v ukrajinském Mukačevu. ADRA organizuje tábor již šesté léto!

Tým letos koordinuje zkušená dobrovolnice Míša, pro kterou je tábor na Ukrajině tradiční součástí jejího letního programu.  Společně s  ostatními dobrovolníky se letos rozhodla připravit program tábora na téma filmových žánrů.  Při westernovém dnu tak budou navlékat z korálků a vyrábět indiánské masky, při muzikálovém dni se bude tančit a zpívat a při hororech děti čeká noční hra. Určitě ale opět nebudou chybět sportovní aktivity; ukrajinští kluci totiž žijí fotbalem. Postavit se ukrajinskému mužstvu bude pro české dobrovolnice jednou z největších výzev.  Překvapivě  je  totiž v týmu dobrovolníků letos jediný muž – pětadvacetiletý Jarda se chystá zaujmout ukrajinské děti lanovými aktivitami.

 Ukrajina 2012

Pro padesát ukrajinských dětí je těchto čtrnáct dní zážitkem, na který se těší po celý rok. Atraktivním programem a zábavnou formou si mimo jiné zlepšují komunikační dovednosti, učí se hrát podle pravidel a hlavně smysluplně stráví část svého volného prázdninového času.  Z tábora si mnohé  odnesou i samotní dobrovolníci, kteří jsou zpravidla z řad studentů sociální práce, pedagogiky nebo zdravotnických oborů,  a mohou tak v praxi uplatnit svoje teoretické znalosti a zkušenosti.

Tábor se jako každým rokem může uskutečnit především díky podpoře našich dárců. Děkujeme!