3…2…1.. BanglaBěž! Ano, čtete správně, BanglaBěž.

Bangladéš, jedna z nejchudších zemí světa a místo, kde ADRA pomáhá chudým dětem a sirotkům v cestě za vzděláním, nezměnila své jméno. Na následující dva týdny si však takto pro sebe pojmenoval své bangladéšské DOBROdružství český novinář a nadšený běžec Tomáš Poláček.

Pokud jste o Tomáši Poláčkovi náhodou ještě neslyšeli, dovolte nám jej rychle představit. Tomáš píše pro přední české noviny od roku 2000, tehdy začal v MF Dnes a od roku 2014 píše pro měsíčník Reportér. Je dobrodruh tělem i duší. V roce 2014 dostopoval z Čech až na olympiádu v ruském Soči. A v roce 2017 procestoval stopem Afriku ze Střelkového mysu až na Střelecký ostrov v Praze. O svých cestách píše poutavé články nejen do Reportéra, ale i na svůj facebookový profil. Letos se Tomáš rozhodl pro nové DOBROdružství s Adrou.

Jako nadšený běžec chce od zítřka do 7. dubna přeběhnout Bangladéš od jihu na sever (to je každý den jeden maraton!) a navštívit školy a vzdělávací centrum Čalantika, kde ADRA a čeští dárci podporují školáky z chudých rodin. Ti by jinak na vzdělání nedosáhli a neměli šanci se vymanit z bludného kruhu chudoby. Tomáš bude prvním Čechem, který se během dvou týdnů pokusí o 13 maratonů a svůj běh propojí právě s podporou dětí z Čalantiky. Sledujte Tomáše na cestě za dětmi z Čalantiky, čtěte si zajímavé příspěvky a DOBROdružství z cesty a podpořte jeho projekt pomoci bangladéšským školákům na Darujme.cz. Odměnou Vám kromě radosti dětí a dobrého pocitu z pomoci mohou být i zajímavé dárky z Bangladéše nebo přímo setkání či běžecký trénink s Tomášem!

Takže 3…2…1… BanglaBěž!