ADRAběh 2023 se blíží! A blíží se rychleji, než si myslíte. Oproti předchozím letům totiž letošní jubilejní 10. ročník proběhne již v období 18. května až 1. června 2023. Věříme, že jarní počasí nám bude přát a přiláká ještě více běžců a běžkyň ochotných podpořit dobrou věc. Letos budeme opět vybíhat na podporu dobrovolnictví v České republice, abychom mohli dělat radost dětem, seniorům a dalším lidem, kteří potřebují naši pomoc. A proto motto letošního ročníku zní: Běžím pro radost!

komu letos pomůžeme

I letos budete mít několik možností, jak se zapojit. Běžet můžete „virtuálně“, tedy samostatně kdekoli a kdykoli v daném rozmezí 18. 5. – 1. 6., a zároveň společně s námi „naživo“ v rámci některého z 12 výběhů, které organizují naše dobrovolnická centra napříč republikou. Po loňských pozitivních ohlasech budete mít díky našemu partnerovi Rozběháme Česko opět možnost sčítat naběhané či nachozené kilometry a poměřit tak síly s ostatními účastníky.

Výtěžek ADRAběhu 2023 poputuje na podporu činnosti dobrovolnických center ADRA. Naše centra propojují lidi ochotné pomáhat s těmi, kdo pomoc potřebují. Tisíce dobrovolnic a dobrovolníků přináší radost a blízkost do životů osamělých seniorů, pacientů v nemocnicích, hendikepovaných lidí či znevýhodněných dětí. A právě na děti se letos zaměříme především.

Dětem v dětských domovech, malým pacientům v nemocnicích, ukrajinským dětem, dětem ze sociálně slabších rodin i hendikepovaným a jinak znevýhodněným dětem, těm a mnoha dalším dobrovolníci a dobrovolnice ADRA věnují svůj čas a péči, aby jejich cesta životem byla radostnější. Společně si hrají, povídají, sportují či tvoří. Pro děti v dětských domovech jde o jedinečnou příležitost mít někoho jen pro sebe, mít dospělého kamaráda, který za nimi pravidelně dochází, zajímá se o ně a tráví s nimi čas. Pro děti v nemocnicích jsou dobrovolníci a dobrovolnice vítanou oporou a povzbuzením, pro ukrajinské děti zase průvodci novou zemí.

Aneta je jako moje starší sestra, dělá se mnou úkoly do školy, taky si se mnou hraje a je s ní legrace. Vždycky se na ni těším.
– Vaneska z pěstounské rodiny, 10 let

přidejte se i vy

Přidejte se i vy k letošnímu ADRAběhupojďte spolu s našimi dobrovolníky dělat radost (nejen) dětem. Registrace na běh budou spuštěny 18. dubna, termíny živých výběhů zveřejníme již brzy, ale už nyní si v diáři můžete označit termín 18. 5. – 1. 6. 2023, kdy můžete spolu s námi sbírat kilometry na podporu dobrovolnictví. Nemusíte přitom podávat velké sportovní výkony, počítají se i procházky s kočárkem, s přáteli nebo se čtyřnohým přítelem. Jako vždy totiž v ADRAběhu platí, že více než rychlost a počet zdolaných kilometrů je důležitý počet lidí, kterým společně můžeme pomoci. Více informací najdete na webu www.adrabeh.cz.

do adraběhu 2023 zbývá

0

Dní

0

Hodin

0

Minut

0

Sekund