Běžci na startu loňského ročníkuBěháte rádi? Nebo dáváte přednost inline bruslení? Obojí a mnoho dalšího na vás čeká 12. června 2016 v Městských sadech v Ústí nad Labem! Koná se tu již druhý ročník sportovně-charitativní akce s názvem ,„Den pro Adru”. Svou účastí podpoříte ve spolupráci s Nadací ADRA děti, které se náhle ocitly bez jakékoli péče, nebo byly tělesně nebo duševně týrané či zneužívané a jsou umístěny v zařízení Střekováček, jež se stará o děti vyžadující okamžitou pomoc. Těšíme se na vás!

Co se na vás chystá

A na co se můžete těšit vy? Prvním bodem zajímavého programu bude od 10 hod. závod na inline bruslích. Postupně budou startovat děti podle věkových kategorií, poté následuje lidový závod pro méně zdatné sportovce o délce 1,25 km. Start hlavního charitativního inline závodu na 10 km bude v 11 hod.

Hlavním odpoledním programem bude od 14 hod. běžecký závod. Nejprve budou startovat děti, poté přijde na řadu lidový běh o délce 1,25 km a v 15 hod. je start hlavního charitativního běžeckého závodu na 10 km.

Novinkou letošního ročníku bude představení sportovních klubů z Ústí nad Labem. Své sportovní umění předvedou také místní fotbalisté, basketbalisté, volejbalisté a florbalisté. Hráči z těchto týmů se také zúčastní běžeckého závodu.

Účast přislíbila i Renata Horáková z Děčína, která uběhla jako první žena v Česku 100 maratonů. Sto maratonů v ČR dosáhlo zatím jen 63 mužů. Je to bývalá gymnastka a maraton uběhne za cca 4 až 5 hodin. V roce 2011 zvítězila na mistrovství republiky v běhu na 24 hodin a kvalifikovala se na MS. Nebude chybět ani autogramiáda a show různých sportovních klubů.

Součástí celé akce budou doprovodné programy, zábava pro děti, stánky s občerstvením. Vstup na akci a dětské atrakce je zdarma.

Startovné pomůže dětem

Veškerý výtěžek z letošního ročníku (startovné, dobrovolné příspěvky, tombola) poputuje na nákup a vybavení nové kuchyně v zařízení Střekováček. Současné vybavení je už naprosto nevyhovující. Po devíti letech ostrého provozu už nedrží police, deska je oloupaná a rozklížená, baterie uvolněná, dřez se propadává atd. Totéž platí pro sporák, který, kromě toho, že trpí čím dál tím častějšími poruchami, je také velmi neúsporný. Vzhledem k tomu, že v rámci posilování schopností v oblasti sebeobsluhy a samostatnosti vždy část měsíčního jídelníčku děti samy plánují i připravují, považuje vedení Střekováčku za důležité vytvořit jim k tomu bezpečný prostor.

Hlavním pořadatelem akce je Sbor Církve adventistů s. d. Ústí nad Labem, spolupořadateli jsou Veronika Vágnerová – VitaSport.cz, Ondřej Thor – InlineSkating.cz a Petr Oravec – GTX rekuperace s. r. o., a to za podpory UJEP, Dobrovolnického centra z. s., Univerzitního dobrovolnického centra UJEP, Nadace ADRA a další partneři. Peníze je možné zasílat na transparentní účet číslo: 2300718777/2010 – po akci budou veškeré peníze poslány na účet Nadace ADRA 57333375/0300, v s. 226.

Datum konání akce: neděle 12. června 2016 od 9 hodin.

Kontakt na hlavního pořadatele: Miroslav Bísek, tel. 739 345 675, e-mail denproadru@seznam.cz.

Přihlášení na hlavní závod a více informací na webové adrese: www.denproadru.cz