Do pomoci vodou zaplavenému Srbsku a Bosně se zapojili také překladatelé z Ústavu slavistiky na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Přeložili do srbštiny a bosenštiny materiál, který by měl soužit jako manuál pro rychlou obnovu bydlení a zdrojů pitné vody. ADRA všem, kteří takto podali pomocnou ruku, děkuje!

Během příštího týdne zamíří do Srbska tým humanitární organizace ADRA Česká republika, který pomůže koordinovat následky povodní. Poskytne vysoušeče a vysokotlaké myčky a agregáty na výrobu elektřiny, bude-li to stále potřeba. ADRA ČR spustila veřejnou sbírku, na kterou lidé mohou posílat finanční pomoc pro obě země. Číslo účtu veřejné sbírky pro Bosnu a Hercegovinu a Srbsko je 34983498/0300, var.symbol 510. Z programu Mince denně ADRA ČR uvolnila 100 tisíc korun.

Pomoci obětem záplav v Srbsku a Bosně a Hercegovině můžete:

  • zasláním částky na konto veřejné sbírky, číslo účtu 34983498/0300, var. symbol 510. Váš dar je daňově odečitatelnou položkou. Žádost o vystavení potvrzení je možné vyplnit zde
  • zasláním platby on-line prostřednictvím platební brány níže. V případě, že chcete vystavit potvrzení o daru, prosím vyplňte všechny kontaktní údaje.