Pro někoho je to samozřejmost – pro jiného naopak to největší přání. Pro někoho je to nuda – pro jiného velký zážitek. Každý by ale na ní měl mít právo – jenže nemá. Řeč je o škole.

Konflikty na Blízkém východě a v severní Africe brání více než 13 miliónům dětí docházet do školních lavic. Do školy ale nechodí i miliony dětí v subsaharské Africe a v Asii. Například v Bangladéši neumí číst a psát téměř polovina dospělých. Důvod?

Důvodů, proč mnoho dětí z rozvojových zemí nemůže chodit do školy, je mnoho. Některé příčiny jen tak nezměníme. Ale díky Vám a velmi jednoduchému projektu jsme na jihu Bangladéše poslali do školy mnoho dětí, které by se jinak ¾ roku do školních lavic nedostaly.

Kvůli dešťům nemůžeme do školy

Monzunové deště v nízko položených oblastech na jihu Bangladéše způsobují, že po 9 měsíců roku jsou téměř všechny přístupové cesty ke škole pod vodou. Do školy sice jezdí „lodní taxi“, ale to si většina rodičů nemůže dovolit. Spousta dětí tak zameškává školní docházku a školu obvykle ani nedokončí.

Na lodi do školy? Jediné řešení!

Díky vám – dárcům – naši kolegové v Bangladéši zajistili pro tyto děti loď! Tesaři ji bez použití elektrických nástrojů vyrobili z trvanlivého dřeva Loha. To prý při dobré údržbě a pravidelných nátěrech vydrží až 20 let. Nový člun pro děti z Ambari je téměř 6 metrů dlouhý, uveze 1 500 kg nákladu nebo 20 vesnických dětí.

Místní učitel, Promotho Baroi, vám vysvětlí, na co všechno chtějí člun použít: „Jsem šťastný a za všechny děti děkuji všem dárcům a spolupracovníkům za tento nový člun. Bude sloužit k dopravě dětí do a ze školy a také k nákupům potravin pro školní kuchyni, ve které připravujeme dětem obědy. Už si nebudeme muset člun pronajímat v sousedství.“

A co se nám díky Vám ještě v Bangladéši podařilo?

  • Díky Vám jsme poslali do škol téměř 1 300 bangladéšských dětí.
  • Díky Vám jsme tamním dětem vydali téměř 900 000 výživných jídel.
  • Díky Vám jsme téměř 1 900 dětí potěšili praktickými dárky – moskytiérami, ručníky, teplými čepicemi.

Více na: Program BanglaKids

Děkujeme, že pomáháte s námi!