Jaké jsou největší humanitární výzvy současnosti a kde všude doma i ve světě pomáháme? Nabízíme výběr nejzajímavějších rozhovorů a reportáží, které o činnosti ADRA přinesla média v uplynulých týdnech. V březnu dostala opět prostor naše dobrovolnická centra, tématem však nebylo pouze dobrovolnictví, ale i udržitelnost a náš nový charitativní obchod v České Lípě.

Setkavárna propojuje studenty a seniory

O projektu Setkavárna, který je založen na mezigeneračním setkávání mladých lidí se seniory a seniorkami, informovala v pořadu Studio 6 Česká televize. Klientům domovů pro seniory nabízí možnost popovídat si nebo se věnovat kreativním aktivitám za přítomnosti dobrovolnic a dobrovolníků ADRA. Naše brněnská pobočka nyní rozšiřuje řady svých dobrovolníků, přihlásit se můžete i vy pomocí formuláře pro nové dobrovolníky.

Udržitelnost se prolíná vším, co děláme

Téma udržitelnosti vnímáme jako průřezové téma, které se prolíná vším, co děláme, a ne jako samostatnou oblast,“ vysvětluje Ema Klementová, vedoucí PR oddělení ADRA, v článku o společenské odpovědnosti firem i neziskovek na Seznam Médium. Udržitelnost bereme v potaz při provozu naší kanceláře i v rámci našich aktivit v Česku i zahraničí. Udržitelnost akcentují naše charitativní ADRA obchody, které najdete ve 20 městech po celé republice. V březnu jsme otevřeli nový charitativní obchod v České Lípě, o této události informoval v článku i Českolipský deník.cz. Několik charitativních obchodů provozuje i Dobrovolnické centrum Liberec. To spojilo síly s Krajským úřadem Libereckého kraje, který uspořádal sbírku mezi svými pracovníky a darované oblečení, hračky či kuchyňské potřeby věnoval právě do charitativních ADRA obchodů na Liberecku. Více se dozvíte v reportáži na RTM+.

extrémní sucho v africkém rohu trvá

O kritických následcích extrémního sucha v Etiopii, kde nepršelo již 2,5 roku, hovořil vedoucí našeho Oddělení zahraničních projektů Zbyněk Wojkowski. Lidé, kteří se za běžných okolností živí především jako pastevci či zemědělci, přišli o zdroje obživy. Vynechávají i několik jídel denně a hladomor je reálnou hrozbou. Tisíce lidí proto opouští své domovy a hledají útočiště v uprchlických táborech, kde působí i ADRA. „V regionu je 50 uprchlických táborů. V každém táboře je tak 200 rodin. Do kempů se dováží voda, je v nich škola a zdravotní středisko. Lidé tam nicméně žijí jen v základních přístřešcích z proutí ve stísněných podmínkách a čekají, co se stane,“ přibližuje situaci Zbyněk Wojkowski. Více o tématu se můžete dočíst v článku na webu Seznam Zprávy či v rozhovoru pro Asociaci společenské odpovědnosti.

Sucho v Etiopii

Pomozte lidem ohroženým suchem a hladomorem

Kvůli extrémnímu suchu v Africkém rohu v oblasti hladoví miliony žen, dětí i mužů. V uprchlických táborech pak živoří v provizorních podmínkách. Pomozte nám zajistit pro ně zdroje obživy i důstojnější životní podmínky.