ADRA posílá do Bosny a Hercegoviny další peníze, které umožní šesti rodinám ve městě Doboj opravit domácnost po květnových záplavách. Celkem rozdělila v Srbsku a Bosně více než 1,2 milionu korun.

200 tisíc korun bude rozděleno mezi rodiny, které by se bez cizí pomoci se škodami zřejmě nikdy nevyrovnaly. Jedná se o lidi nemocné, hendikepované nebo dlouhodobě nezaměstnané. Jedním z příjemců je i důchodce Gavrilo Nikič. Jeho dcera je nezaměstnaná, manželka bojuje s rakovinou a on sám trpí P. Nikičovácukrovkou. Voda jim zničila téměř veškeré vybavení domácnosti. Zůstal v ní jen gauč. Rodina peníze použije na nákup nábytku.Podobně je na tom Smiljka a Slobodan Blagojevic. Žena se potýká s epilepsií, její manžel má nemocné srdce. Situace je pro ně o to horší, že před dvěma lety ztratili syna, který podlehl infarktu.

ADRA pomohla během balkánských povodní a po nich ve třech zemích. V Srbsku distribuovala potravinovou pomoc a zapůjčovala vysoušeče. Ze sbírkových peněz financovala nákup 90 vysoušečů a zaplatila vydání praktické příručky s důležitými informacemi pro obnovu bydlení. Český tým ADRA také v Srbsku školil koordinátory humanitární pomoci.

Povodně postihly i část severního Chorvatska. Také pro tamní koordinátory uspořádala česká ADRA školení.

ADRA se rovněž zapojila do pomoci v Bosně a Hercegovině, kde působí doposud. Také tam se podílela na likvidaci škod a zapůjčila do rodin vysoušeče. Kromě toho zajistila psychosociální pomoc ve vesnici Železno pole, kterou postihly obří sesuvy půdy. Masa štěrku a hlíny obyvatelům zničila nejen domy, ale také pole, na kterých místní pěstovali maliny na prodej.

Bosna a Hercegovina se s následky povodní vyrovnává asi nejhůř. S blížící se zimou bude potřebovat další pomoc. ADRA děkuje všem, kteří na povodňové konto přispěli nebo se jakkoliv angažovali. ADRA realizovala na Balkáně také projekty podpořené nadnárodní společností Atlas Copco. Celkem 420 tisíc korun bylo využito na projekty čištění studní ve městě Orasje (BiH) a Krupanji (Srbsko).