ADRA připravuje další projekty na pomoc vnitřně přesídleným lidem a uprchlíkům, kteří přišli o své domovy, nebo je válka poškodila natolik, že je nemohou obývat. ADRA jim pomáhá najít dočasné bydlení. Tam, kde se již se nebojuje, chce alespoň částečně domy opravit.

Bývalá sanatoria, internáty škol, dětské domovy. Prostory, které se léta nevyužívaly, teď obývají v okolí Kyjeva lidé, které vyhnala válka pryč z jejich domovů.

Stát, OSN a různé neziskové organizace včetně Adry se snaží tyto objekty přizpůsobit tak, abych v nich lidé mohli provizorně bydlet. ADRA Ukrajina společně s českou Adrou připravuje projekt podpory pro více než 2500 lidí, tak aby mohli přečkat zimu v teple. V databázi ADRA Ukrajina je nyní 300 občanů z celé země, kteří jsou připraveni ujmout se rodin, jež se ze dne na den ocitly bez střechy nad hlavou. Dalším 16 rodinám, které se právě vrátily do oblastí, kde se již nebojuje, chce ADRA opravit alespoň jednu místnost, tak aby se v ní dalo topit a rodiny navrátilců i místních mohli zimu přečkat v teple.