ADRA se neustále snaží dále posouvat, vzdělávat a především navýšovat objem pomoci lidem v nouzi. Lidé z vedení naší organizace a PR týmu se proto zúčastnili intenzivního tréninku vyjednávání a rétoriky. Osvojili si techniky pro efektivnější komunikaci s dárci a dárkyněmi i partnery, bez nichž se pomoc nedostane k lidem, kteří ji nejvíc potřebují. Trénink Adře na míru potřebám humanitární organizace postavila a věnovala v rámci společenské odpovědnosti Fascinating Academy a vedl jej jeden z nejlepších strategických vyjednavačů v Evropě Radim Pařík.

Rozhodli jsme se pomoci, protože lidé z Adry jsou srdcaři. Kombinují práci a poslání, to není pro každého. A je třeba si uvědomit, že oni vyjednávají o lidské životy. Manažeři Adry, tím, jak dnes dokážou mluvit, vést, ovlivňovat a naslouchat, jsou blíž k tomu stát se lídry a pomáhat ještě většímu množství lidí v České republice i v zahraničí.
– Radim Pařík, strategický vyjednavač a zakladatel Fascinating Academy

Tréninku se zúčastnilo 10 našich zaměstnanců a zaměstnankyň, včetně ředitele Radomíra Špinky nebo finanční ředitelky Miroslavy Illetškové. Profesionální vyjednavač Radim Pařík jim představil techniky, které se dají uplatnit například při získávání nových dobrovolnic a dobrovolníků nebo k vedení zaměstnanců k lepším dlouhodobým výsledkům. Cílem dvoudenního tréninku bylo také naučit lidi z ADRA oslovit nové dárce prostřednictvím příběhů lidí, kterým pomáhají.

Radim Pařík dokáže v lidech objevit jejich skryté schopnosti a pracovat s nimi tak, aby je okamžitě využili na praktických příkladech. Dvoudenní trénink Radima Paříka je velmi intenzivní a výsledky jsou vidět okamžitě. Už při druhém cvičení je díky upřímné, byť často nepříjemné zpětné vazbě, znát zlepšení oproti začátkům.
– Radomír Špinka, ředitel organizace ADRA

Radim Pařík se od roku 2003 pohybuje na top manažerských pozicích. Od roku 2005 se věnuje strategickému řízení. Za svůj život vyjednal více než 2 000 smluv za desítky miliard korun. Patří mezi nejlepší strategické vyjednavače v Evropě, je jako jediný vyjednavač z ČR a SR členem nejprestižnější organizace vyjednavačů na světě (Negotiation Club).

Absolvoval výcvik vyjednávání americké FBI, program vyjednávání na Harvardu (Program On Negotiation & Negotiation Masterclass), na Univerzitě St. Gallen (Global Negotiator®), vyjednávání podle principů Mossadu, je certifikovaný Chief Negotiation Officer® ze Schrannerova mezinárodního vyjednávacího institutu a absolventem programu High Performamce Ledaership mezinárodního institutu pro rozvoj managementu na univerzitě IMD v Lausanne vedeného Georgem Kohlrieserem. Radim Pařík přednáší vyjednávání, mimo jiné, na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a na zahraničních univerzitách a učí vyjednávat děti z dětských domovů na Letním podnikatelském kempu nadace ZET profesora Milana Zeleného. Podporuje ženy ve vyjednávání unikátním programem tréninku.

Během tréninku jsem se často cítila v úzkých a byla nucena překonávat stres. Bylo to nejlepší školení jakého jsem se v životě zúčastnila, posunulo mě o kus dopředu.
– Miroslava Illetšková, finanční ředitelka ADRA