Již druhým rokem se občanské sdružení ADRA chystá podpořit tradiční vánoční oběd pro chudé a osamělé pořádaný Komunitou Sant´Egidio, který se každoročně koná 25. 12. v Arcibiskupském paláci. Oběd může nyní podpořit i veřejnost, sbírkou materiální pomoci nebo dobrovolnickou výpomocí přímo při obědě.

ADRA bude lidem, kteří se zúčastní tohoto oběda, rozdávat hygienické potřeby, teplou obuv, šály, spací pytle a deky. ADRA ve spolupráci s Café Cofee Day také vybírá malé dárky pro hosty oběda. Teplé ponožky a cukroví mohou lidé nosit přímo pod vánoční stromek do kavárny Café Coffee Day Emporio, Jindřišská ulice 3, Praha 1. Sbírka začala již 17. prosince a potrvá až do Štědrého dne.

Vánočního oběda se letos zúčastní přes 200 pozvaných hostů – jsou jimi lidé bez domova, osamocení senioři či Romové a příslušníci jiných menšin. Smyslem slavnostního oběda je, aby o Vánocích nebyl nikdo sám a aby každý člověk mohl zažít radost a pokoj v adventním čase. Jde o setkání člověka s člověkem, o blízkost s těmi, kteří se z různých důvodů ocitli na okraji společnosti. Vánoční oběd je poselstvím, že chudí nejsou jen nepříjemnost, která se musí někam uklidit; jsou to lidé, kteří se z různých příčin ocitli v tíživé životní situaci a kteří, stejně jako my všichni, mají svůj příběh – a mají své místo v našem městě.

Jménem Komunity Sant´Egidio, o. s. ADRA i jménem chudých v Praze Vám děkujeme! Vážíme si Vašeho daru a Vaší pomoci.

V případě dalších dotazů či zájmu o dobrovolnickou výpomoc během Vánočního oběda se prosím obracejte na Jarmilu Szkutovou (+420 731 157 470, jarmila.szkutova@adra.cz).

Plakátek ke stažení zde.