Nenačovicích u Berouna se v neděli 13. září setkali milovníci dobrého jídla a pití. Tamní  Biodožínky lákaly návštěvníky nejen na dobroty ze sortimentu biopotravin, ale také na bohatý kulturní program a zajímavé přednášky. A protože Adra fandí zdravému životnímu stylu, náš stánek nemohl ani tento rok na akci chybět.

V areálu venkovského střediska Country Life mají s pořádáním dožínkové akce bohaté zkušenosti. Jak by ne, když letošní ročník byl již v 12. v pořadí a minimálně stejně tak úspěšný jako ty předešlé. Na ty, kteří si cestu do středočeské obce Nenačovice našli, čekaly takové lahůdky jako třeba žitné halušky, biodožínkový guláš nebo čerstvě upečené pečivo z tamní biopekárny Country Life.

Mezi všemi laskominami si ale hosté našli chvilku i na návštěvu stánku Adry. Pro zvídavé děti bylo připraveno kolo štěstí se soutěžními otázkami, které malé návštěvníky nejen pobavily, ale také poučily o světě kolem nich. Dospělí si potom s týmem Adry mohli popovídat o našich projektech v zahraničí i u nás, a případně se dozvědět, kde mohou jako dobrovolníci přiložit svou ruku k dílu. Nechyběl ani fotokoutek s tématem stereotypů, se kterými se všichni denně potkáváme a s nimiž chceme bojovat. S jakými předsudky se naši vyfocení odvážlivci potýkají nejvíce, se dozvíte ve fotogalerii.

Pro zájemce byla také připravena přednáška Michala Čančíka, který posluchačům přiblížil, jak pracují dobrovolnická centra Adry, a jak důležité je si uvědomovat, že lidé okolo nás, kteří neměli takové štěstí jako my, naši pomoc opravdu potřebují. Druhá zajímavá přednáška Adra týmu potom cílila na téma ekologie a odpovědné spotřeby.

Závěrem se určitě sluší poděkovat všem dospělým i dětem, kteří se u Adra stánku zastavili. Ať už jste si s námi jen tak popovídali, zahráli si kvízové hry nebo se vyfotili v našem fotokoutku, doufáme, že jste si Biodožínky 2015 užili stejně jako my. 

Text a foto: Adéla Kudláčková, ADRA dobrovolnice