Známe to všichni, stejně jako před rokem jsme se zapřísáhli, že letos všechny dárky vyřešíme s předstihem a po zbytek předvánočního času už budeme trávit jen nasáváním té pravé sváteční pohody. Realita však často může být jiná a i v posledním týdnu před Štědrým dnem stále hledáme vhodný vánoční dárek pro naše blízké.

My v organizaci ADRA tento scénář známe jako své boty, a proto v těchto situacích sázíme na jistotu v podobě ADRA Dárku. Ten můžete v tištěné podobě objednávat do 20.12. a jeho elektronickou verzi při platbě převodem do 23.12., aby někoho stihl potěšit na Štědrý den. Pokud se ale rozhodnete platit kartou online, můžete objednávat i později – elektronický certifikát vám v tomto případě přijde okamžitě i během vánočních svátků.

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Jelikož je však ADRA Dárek pro spoustu lidí stále novinkou a přirozeně tak vzbuzuje mnoho otázek, připravili jsme pro vás krátké Q&A, ve kterém se pokusíme zodpovědět vaše nejčastější dotazy.

Proč mám darovat ADRA Dárek?

Důvodů máme hned 10:

  1. Darujete dvojitou radost. Zakoupením ADRA Dárku nadělíte užitečný dárek těm nejpotřebnějším a sobě a svým blízkým vykouzlíte úsměv na tváři.
  2. ADRA Dárek je udržitelný čili nehromadíte zbytečnosti. Každému udělá radost, když pod stromečkem najde, co si přál. Ale tatínka, který každý rok prohlašuje, že nic nepotřebuje, další šála možná ani nepotěší. Nezatěžujme planetu, sázejme na jistotu. ADRA Dárky nazmar nikdy nepřijdou.
  3. Našim certifikátům to sluší! ADRA Dárky jsme oblékli do nového kabátku! Při nákupu tištěných certifikátů obdržíte svůj dárek zabalený v deskách a vánoční obálce s tematickou samolepkou. Do desek lze napsat věnování, s kterým vám při nedostatku inspirace rádi pomůžeme. Vzorová věnování si můžete stáhnout kliknutím sem.
  4. Nákup můžete provést jednoduše z pohodlí domova a pak už jen vyčkat na email nebo na pošťáka.
  5. Skrze ADRA Dárek se můžete vzdělávat a také rozšiřovat obzory druhým. Už jen třeba vašim drahým ratolestem. Ve světě je důležité umět se podělit a vážit si toho, co máme. To si děti občas neuvědomují, protože třeba neví, že natočit si k pití vodu z kohoutku je pro velkou část světa nepředstavitelný luxus. Pomocí ADRA Dárku jim takové skutečnosti můžeme jednoduše vysvětlit.
  6. ADRA Dárek nepřekáží ani neskončí v koši, až se okoukají. Leda tak dárcovský certifikát. Ten pravý dárek nevratně někomu změní život.
  7. Aplikace s rozšířenou realitou zabaví vaše děti minimálně na tak dlouho, aby vás v klidu nechali dokoukat svůj oblíbený vánoční film.
  8. Zveřejněním fotek z aplikace se můžete zapojit do soutěže o ceny na Instagramu @adra_cz s použitím #davamADRAdarek.
  9. Dary si můžete odečíst od základu daně. Stačí vám jen potvrzení o daru, které rozesíláme vždy v průběhu ledna pro dary zaplacené v předchozím kalendářním roce. Více informací naleznete zde. Každá koruna se počítá!
  10. Zkrátka a dobře, darováním ADRA Dárku uděláte dobrý skutek a pomůžete změnit lidem život k lepšímu.

Co získám zakoupením vybraného dárku?

Nákupem na webových stránkách ADRA Dárek podpoříte humanitární projekty organizace ADRA. Vybrat si můžete konkrétní položku z oblasti zdraví, vzdělávání, obživyhumanitární pomoci. Získáte dobrý pocit z pomoci a obdržíte od nás i dárcovský certifikát, který můžete někomu věnovat. Certifikát je krásným netradičním dárkem k Vánocům.

Dárky s označením „rozšířená realita“ lze navíc zobrazit v aplikaci ADRA Dárek pomocí tzv. rozšířené reality (AR) či ve 3D na chytrém telefonu či tabletu.

Jak si zobrazit předmět v aplikaci ADRA Dárek?

Stáhněte si aplikaci ADRA Dárek do vašeho chytrého telefonu či tabletu. Naskenujte QR kód, který obsahují všechny certifikáty dárků označených Rozšířená realita (AR). Předmět se vám zobrazí ve skutečné velikosti tam, kam ho umístíte, například v prostoru vašeho obýváku. Pokud váš telefon nepodporuje funkce AR, můžete si předměty prohlédnout ve 3D, umístit jejich vizualizaci na vaše fotografie a vytvořit tak ojedinělé selfie.

Více informací o aplikaci najdete ZDE.

Do kdy je možné dárcovské certifikáty objednat, aby přišly do Vánoc?

Certifikáty v tištěné podobě odesíláme k objednávkám zadaným do 20.12. 18:00. Elektronické certifikáty  doputují k vám na email do jednoho pracovního dne po obdržení platby. Při platbě kartou je na email obdržíte ihned, proto je tato cesta při last-minute objednávkách nejspolehlivější.

Jak je s penězi za ADRA Dárky naloženo?

Předměty z e-shopu ADRA Dárek prezentují to, co skutečně v projektech, které realizujeme, nakupujeme či zařizujeme. Finanční prostředky, které díky ADRA Dárku získáme, jsou vždy použity na přímou pomoc lidem zasaženým humanitární krizí v důsledku přírodních katastrof či válečných konfliktů. Z ADRA Dárku nejsou hrazeny organizační ani provozní náklady organizace, ty pokrýváme z jiných zdrojů. Můžete si tedy být jisti, že váš dar míří přímo a ze 100 % k příjemcům pomoci. Prostředky využíváme co možná nejúčelněji a nejefektivněji. Veškeré informace o našem hospodaření i konkrétních projektech najdete na www.adra.cz.

Mám nějakou zpětnou vazbu o využití peněz za dárky?

Ano, informace o našich projektech uveřejňujeme na webových stránkách www.adra.cz a také ve výročních zprávách, které jsou ke stažení zde. Kromě toho uveřejňujeme aktuální informace z místa projektů také na našich sociálních sítích.
Pro aktuální informace z míst našich zahraničních i domácích projektů se můžete přihlásit k odběru newsletteru ZDE.

Kolik dostanu certifikátů, když si Dárků koupím několik?

Tištěný certifikát každého ADRA Dárku je vždy zabalen ve svých vlastních deskáchobálce a je doplněn o tematickou samolepku s konkrétním předmětem. Elektronické certifikáty jsou oddělené PDF soubory s možností vepsání věnování.

Co je potvrzení o daru a kdy mi ho zašlete?

Potvrzení o daru slouží k tomu, abyste si své dary mohli odečíst od základu daně. Přikládá se k daňovému přiznání, které se odevzdává v prvním kvartále nového kalendářního roku. Abyste vše s přehledem stihli, potvrzení vždy rozesíláme v průběhu ledna pro všechny dary z minulého kalendářního roku. Přehled o všech darech, které jste nám v daném roce poskytli, tak máte na jednom místě. Více informací najdete ZDE.

 

Pokud jste zde nenašli odpověď na svou otázku, neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle +420 702 270 873 nebo na e-mailu adradarek@adra.cz.