ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Array ( [0] => stdClass Object ( [id_category] => 42 [id_type] => 8 [id_alias_category] => [id_podstromu] => [id_parent_category] => 1 [id_document] => [id_root_node] => 1 [id_modul] => 10 [id_user] => 3 [id_layout] => [title] => Novinky [is_container] => [is_prefered] => [is_hide_column] => [is_perex] => [is_private] => [is_deleted] => [address] => [url] => novinky [urlfull] => novinky [password] => [poradi] => 24 [hloubka] => 1 [left_node] => 1384 [right_node] => 1385 [id_menu_vertical] => 928 ) )
Main banner

ADRA > Novinky

 

Promluv k světu bublinou

10.4.2017

Je to tady! Vyhlašujeme další ročník komiksové soutěže – tentokrát pod názvem „Promluv k světu bublinou!“. Novinky k soutěži najdete i na facebooku.

Odpovědná spotřeba, život ve vodě, mír ve světě, konec chudoby, konec hladu - to jsou jen některá z témat, nad kterými se účastníci soutěže mohou, ve svých komiksech zamyslet, tak jako minulý rok. Úkolem soutěžících je totiž kreativně ztvárnit jeden z Cílů udržitelného rozvoje, jež jsou součástí plánu OSN na to, jak zatočit s globálními hrozbami. Dohodly se na něm prakticky všechny státy světa.

A proč formou komiksu? Jakožto médium postavené na vyprávěcí zkratce, je skvělým prostředkem k zachycení komplexních problémů jednoduchou a vtipnou formou: o tom se můžete sami přesvědčit v naší galerii děl vítězů z minulého roku.

Soutěž je otevřená pro všechny mladé lidi od 12 let. Účastníci budou soutěžit v 5 kategoriích:

V každé kategorii budou vyhlášeni vítězové, kteří získají skvělé ceny, pozvánku na komiksový workshop s jedním z nejúspěšnějších komiksových autorů v ČR Tomášem Kučerovským a možnost vystavit svá díla v centru Prahy. Vítězné komiksy budou zveřejněny na našich stránkách a zařazeny do metodických materiálů pro učitele ZŠ, takže najdou své využití i po výstavě.

Jako inspiraci pro zpracování témata komiksu mohou soutěžící využít přehledné podklady k jednotlivým Cílům udržitelného rozvoje na našich stránkách, kde jsou uvedena důležitá fakta a zajímavosti. Doprovodným zdrojem jsou také videa k jednotlivým Cílům.

Tvorbu komiksů je také možné zařadit do výuky výtvarné výchovy, občanské výchovy, zeměpisu či jazyků, kde může sloužit jako skvělá metoda pro zamyšlení se nad jednotlivými tématy, například i v návaznosti na některý z interaktivních workshopů, které ADRA nabízí.

Už se moc těšíme na další skvělá komiksová díla!

 Soutěž je zaštítěná OSN a financována z grantu České rozvojové agentury. Hlavním sponzorem soutěže je firma BusTV.Kategorie: Opravdový svět