Každý den dostáváme silné lidské příběhy pro Cenu Michala Velíška. Jaké?
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Array ( [0] => stdClass Object ( [id_category] => 48 [id_type] => 0 [id_alias_category] => [id_podstromu] => [id_parent_category] => 1 [id_document] => [id_root_node] => 1 [id_modul] => [id_user] => 3 [id_layout] => [title] => Nadace ADRA [is_container] => [is_prefered] => [is_hide_column] => [is_perex] => 1 [is_private] => [is_deleted] => [address] => [url] => nadace-adra [urlfull] => nadace-adra [password] => [poradi] => 7 [hloubka] => 1 [left_node] => 1256 [right_node] => 1355 [id_menu_vertical] => ) )
Nadace ADRA
Main banner

ADRA > Nadace ADRA

 

Veřejná sbírka

,,Pomáhat může každý"

57333375/0300

 

Darovat online

 

 

Podpora projektů

 8800088/0300

 

 

Partneři

Každý den dostáváme silné lidské příběhy pro Cenu Michala Velíška. Jaké?

13.10.2014

Do ukončení nominací schází již jen pár dní, uzávěrka je 15. října! Doposud jsme obdrželi desítky příběhů dospělých a dětí, kterých si moc vážíme. O jaké se například jedná?

Na rybníku se odehrálo drama. Pětiletý chlapec si hrál u stavidla, uklouzl a spadl do vody. Plavat ještě neuměl a břehy nádrže byly liduprázdné. Poblíž byl jen 8,5letý hoch, který trávil u babičky prázdniny. Nejdříve chtěl běžet k rodičům o pomoc, ale pak si uvědomil, že by do té doby mohl chlapeček utonout, a tak skočil do vody a vytáhl ho na břeh.

Muž holýma rukama vytáhl z hořícího auta dva mladé lidi; zachránil jim tím život. „Dělal jsem s ním rozhovor přímo na místě do Televizních novin, nechtěl ukázat svou tvář na kameru. Byl hrozně skromný,“ uvedl nominující.

Sedmdesátiletý muž neváhal nasadit vlastní život při záchraně sousedky v hořícím bytě. Musel přelézt přitom balkon a vytáhnout ji z bytu.

Muž se přiznal, že přepadl banku. Vyzbrojil se na to černou parukou, nalepovacím knírem, čepicí, slunečními brýlemi, rukavicemi a na pokladní namířil maketou zbraně. Z banky si odnesl v batohu 132 tisíc korun. Netušil však, že ho sleduje další zaměstnanec peněžního ústavu, který se náhodou vracel na pracoviště a všiml si, že z budovy vychází podezřelý muž. Stále ještě maskovaný lupič ušel necelý kilometr. Zaměstnanec se za ním vydal, sledoval ho a zavolal policii, kterou navigoval až do místa jeho zatčení.

Děkujeme vám, že se díváte kolem sebe, nenecháváte si dobré zprávy jen pro sebe a přispíváte k tomu, aby se o dobru vědělo.Kategorie: Nadace ADRA