Na tento program jsem přišel díky ZŠ  JUDr. Mareše ve Znojmě, kde mě na něj upozornili. Dohodl jsem si schůzku s koordinátorkou programu Mgr. Adélou Kubalíkovou, překvapila mě vřelost,  naslouchání a čas, který nám byl věnovaný. Jelikož jsem otec samoživitel a starám se zcela sám o svoji dceru, vítám jakoukoliv pomoc.

Díky programu Pět P se má dcera mohla účastnit „Adrenalinového dne s „pětpéčkem“. Na pláži Vranovské přehrady děti zažily radost, přátelství ale i strach.  Zahrály si míčové hry, projely si Vranovskou pláž na koloběžkách, ale bezesporu nejatraktivnější aktivitou, bylo lezení v lanovém parku.
Téměř všechny děti sebraly odvahu a prošly lanovým parkem v korunách stromů, který skýtal sedmnáct překážek ve výšce až devět metrů nad zemí. Díky podpoře a asistenci šikovných instruktorů ze společnosti Bakchus aktivity si děti užily nevšední den.

Z výletu dcera dorazila plná zážitků, o které se posléze podělila i ve škole a jako jediná ze třídy neseděla doma a zažila malé dobrodružství.

Další fajn akce, která proběhla první adventní neděli, byla ve znamení dárečků. Dcera si mohla vyrobit dárečky pro své blízké – keramickou mističku, kalíšek na čajovou svíčku, ruční mýdlo, ozdoby z hlíny a vánoční přáníčka. Odpoledne si opět náramně užila.

Dcera má i svoji dobrovolnici, se kterou se schází 1x týdně a vždy podnikají něco nového, díky programu Pět P mohla jít do kina na pohádku Malý princ, byla si zaplavat v Městských lázních a dobrovolnice jí pomohla napéct i cukroví na vánoce.

V programu Pět P vidím velký smysl. Díky němu má dcera poznává, co je kamarádství, cítí něčí zájem, setkává se s jinými hodnotami a způsoby chování nebo něco zajímavého zažívá. Program Pět P jí  pomohl  lépe zapadnou do školního kolektivu a zlepšit se ve školních výsledcích.

A je obdivuhodné, že v dnešní době se najdou lidé, kteří rádi a ochotně obětují svůj vlastní čas pro někoho cizího, aby mu pomohli se lépe začlenit do společnosti či mu jen udělat radost.

Rodič A.B.