Dne 3.12. 2017, symbolicky právě v den prvního Adventu, se konala v klubovně DC ADRA událost s názvem „Vánoční dílnička“ pro děti nejen z projektu „Pět P“, kde si děti za pomoci dobrovolníků či rodičů mohli vytvořit vánoční dárečky, ozdoby a užít si společně spoustu zábavy ve Vánoční náladě.

Naši společnou adventní neděli naplnil duch Vánoc a dobrá nálada všech zúčastněných. Děti ukázaly svoji zručnost a kreativitu, kterou jim většina dospělých může tiše s obdivem závidět. Není pochyb, že dárečky, které děti pracně vytvořily, nesmírně potěší obdarované, tak jako nás těšil úsměv na tvářích našich malých kutilů a upřímná radost při jejich vytváření. Zabalili jsme také drobné dárečky pro klienty Domova pro seniory Plaveč, které dostanou  v neděli na vánočním zpívání s Adrou.

O zpestření programu se postarali Tomáš Severin a Jan Do se svojí 3D tiskárnou, kterou přinesli a ukázali jak funguje a co vše umí.
Kromě zpestření ADRA akce, bylo jejich cílem ukázat a naučit děti něčemu novému a to kouzlu technologii 3D tisku. Spousta dětí tak mohla poprvé vidět, co je 3D tiskárna a jak funguje. Nadšení nezůstalo jen u dětí, ale také u dospělých. Tomáš Severin a Jan Do jakožto spoluzakladatelé firmy Sev3Do-cz ukázali nejen technickou stránku tiskárny, ale také i vize a rozvoj dětí s touto technologii.
(citace) Jan Do:  Zhmotňovat své představy je základ spokojeného člověka a učit se to od útlého věku otvírá potenciál každého jedince
(citace) Tomáš Severin: Je radost vidět nadšené děti, když zjisťují jak 3D tiskárna funguje, z jakých částí se skládá a co jim to přinese“.

Všechny nás tento den vtáhl do pohádkového světa a vzpomínek na vánoční besídky ve školce plné právě těchto tvoření za zvuku vánočních koled, ozývajíc se v místnostech i v našich duších. V těchto představách a náladě jsme zůstali i po zbytek dne, díky slavnostnímu rozsvícení Vánočního stromu na náměstí. Po takovém dni se krásně usíná a snad nechyběly ani krásné sny o Mikuláši, Ježíškovi a hezkých svátcích.
                                                                                            Adam, dobrovolník programu Pět P

Dobrovolnické centrum děkuje všem zapojeným dobrovolníkům, Mirečkovi a jeho mamince, kteří pro nás vyrobili ADRA perník. Přejeme hezké svátky.