Naši dobrovolníci se v letošním roce vyjma pravidelného docházení do sociálních a zdravotních zařízení k seniorům a osobám se zdravotním postižením, zúčastnili také akcí pořádaných Domovem pro seniory U Lesíka. Jednalo se o sportovní odpoledne, oslavu  Dne matek, výlet do Domova pro seniory Jevišovice, který byl spojen s prohlídkou krokodýlí farmy.  

Pro pacienty znojemské nemocnice oddělení dlouhodobé péče si připravil náš dobrovolník poutavé promítání fotografií  Znojma, Vysokých Tater a jarní přírody.

V Domově pro seniory Jevišovice berou dobrovolníci seniory mimo jiného na společné procházky. Procházky do tamního zámeckého parku jsou vždy oblíbené, senioři chodí rádi ven a procházka je zpestřená povídáním a zpíváním s dobrovolníky. Poslední procházka měla velký úspěch, šlo se na třešně.

Díky dobrovolníkům se všech těchto akcí mohou zúčastnit i senioři, kterým zdravotní stav nedovoluje samostatnou chůzi  a jako kompenzační pomůcku užívají vozíky.

Aby byli spokojeni také dobrovolníci, pořádáme skupinové supervize, na kterých si dobrovolníci sdělují svoje příběhy, zážitky, řeší různé situace, a to za účasti zaměstnanců  DC ADRA a kontaktních osob zařízení, kam dochází.

Ve fotogalerii přinášíme pár fotek z některých akcí.