Dobrovolnické centrum ADRA se rozhodlo propagačně podporovat projekt nově založené studenské GreenWay Ecompany společnosti při SOU a SOŠ SČMSD Znojmo, s.r.o.

Společnost je zaměřená především na ekologii a zdravý životní životní styl.

Hlavní náplní je redukovat množství odpadu a z nahromaděného materiálu pak následně vyrábět produkty pro všestranné využití. Jako vedlejší produkt se žáci 3.ročníku oboru podnikání, obchod a služby rozhodli aktivně zapojit do likvidování ilegálních skládek a odpadů v našem okolí, dále pak obohatit informace budoucí generace v dané problematice.

Zaměřit se chtějí na různou věkovou kategorii, od dětí pro které chystají plyšové hračky, zvířecí pokladničky nepřeberné množství náramků, reklamních předmětů a do budoucna ještě mnohem víc, až po dospělé, pro které mají spoustu praktických krabiček poskytujících úložné prostory, šperkovnice a různé doplňky většinou z recyklovaného materiálu.

Cílem je aktivně se podílet na snižování produkce hůře rozkladatelného odpadu, osvětu ekologie a zdravé výživy a to především u mládeže, přispět na zkrášlování města Znojma a jeho okolí, případným výtěžkem následně pomoct hlavně tam, kde to bude nejvíc potřeba.

Více se dozvíte zde: http://gweco.webnode.cz/

Kontakt: gwayecompany@gmail.com