V neděli jsem na našem dvorku přivítala spoustu malých i větších dětí, několik rodičů a dobrovolníky z programu Pět P, aby si nazdobili a upekli svoji pizzu a také se dozvěděli pár informací o Itálii.

Počasí nám přálo a sluncem zalitý dvorek nám navodil tu pravou atmosféru. Písek se proměnil na hrací hřiště pro petang, v rohu si děti malovaly na keramická kolečka pizza přívěsky a u stolu se hrály karty. Všichni účastníci se postupně střídali a každý si připravil svoji pizzu. Jelikož má dvorek starou kamennou zeď, a je na něm písek, měli jsme pocit, že jsme skutečně v Itálii. Jen moře nám neomývalo chodidla… Děti se dozvěděly, že má Znojmo družbu se dvěma italskými městy a taky proč a kdy tato družba vznikla. Řekli jsme si názvy několika známých italských měst a nějaké zajímavosti, ale teprve nyní si uvědomuji, že jsme si nepustili žádné italské písničky!!! Tak to napravíme příště….

                                                                                                                Iveta, hostitelka akce

 

Děkujeme moc Ivetě a jejímu synovi za pozvání a pohostinnost na akci a také paní Renatě z Keramika Únanov za výtvarný koutek ????.

Po návratu si ještě každá rodinka odnesla malou pozornost ve formě skleniček s motivy dětských večerníčků Bob a Bobek a Maxipes Fík, které jsme dostali od Andrejky Vymětalové a její maminky. Výborné byly i muffiny od kolegyně Lenky. Všem moc děkujeme.