Dobrovolnické centrum ADRA hledá dobrovolníky do programu Pět P.

Program Pět P je sociálně preventivní volnočasový program pro děti a znamená přátelství, prevenci, pomoc, péči a podporu. Program Pět P je v České republice národní variantou amerického vzoru Big Brothers Big Sisters. Tento program je určen pro děti od 6 do 15 let a funguje na principu individuálního přátelského vztahu mezi jedním dítětem a dospělým dobrovolníkem. Dobrovolník je osoba starší 18-ti let, která projde odborným výcvikem, psychicky zdravá, bezúhonná, má ráda děti nebo mládež a chce věnovat část svého já a volného času mladšímu kamarádovi. Dvojice dítě – dobrovolník se schází zpravidla jednou týdně na 2 až 3 hodiny a věnují se volnočasovým aktivitám, na kterých se podle svých zájmů společně domlouvají.

Zpravidla čtyřikrát do roka pořádáme také společné akce, kde mají možnost setkat se a společně strávit čas všichni dobrovolníci, děti, jejich zákonní zástupci a přátelé programu Pět P.

Na podzim bude probíhat školení nových dobrovolníků a DC ADRA hledá nové zájemce ve věku od 18 let, kteří by se chtěli do programu zapojit.

V případě zájmu kontaktujte dobrovolnické centrum.