Od 28. září až do 9. října se k nám můžete přidat a svou účastí na ADRAběhu podpořit dobrovolnictví u osamělých lidí. Stačí se zaregistrovat, uhradit startovné a vyrazit. Pokud neběháte, nevadí, i chůze se počítá. V ADRAběhu totiž odedávna platí, že více než na výkonu záleží na počtu lidí, kterým společně pomůžeme.

pomozte dobré věci

Na 3000 našich dobrovolnic a dobrovolníků ročně dochází do domácností, zdravotnických a dalších zařízení a dělá společnost těm, kdo často nikoho jiného nemají. Dvojice se schází pravidelně, většinou jednou týdně na hodinu či dvě. Společně tráví čas, povídají si, čtou nebo třeba vyrazí na procházku. Naši dobrovolníci zkrátka vrací lidem do života blízkost a radost z ní. Pořádají i společná setkání a akce pro seniorky a seniory, kterých se do našich dobrovolnických programu loni zapojilo 4464! ADRA dobrovolníky a dobrovolnice vyhledává, školí, pojišťuje a především propojuje s těmi, kdo jejich pomoc potřebují. Právě na to bude využit výtěžek ze startovného letošního ADRAběhu.

poběžte s námi virtuálně i naživo

Akce proběhne virtuálně ve spolupráci s partnerem Rozběháme Česko, zapojit se tak můžete doslova odkudkoli. Běháte-li rádi ve společnosti dalších lidí, můžete ale dorazit i na některý z našich živých výběhů, které pořádáme ve 13  městech v Čechách i na Moravě.

  • Brno 6. 10. (17:00), OMNI Café, Třešňová 330/2, Brno-Medlánky, více informací
  • Břeclav 7. 10. (17:00) po hrázi řeky Dyje ve Staré Břeclavi, více informací
  • České Budějovice 4. 10. (16:00) ve Stromovce, více informací
  • Frýdek-Místek 6. 10. (16:00) kolem vodní nádrže Olešná, více informací
  • Havířov 6. 10. (16:00) v blízkosti řeky Lučiny, více informací
  • Klatovy 9. 10. (16:00) Kolonáda Klatovy, více informací
  • Liberec 17. 9. (součást dne otevřených dveří Webasto)

zapojte se do soutěže

Máte v sobě závodního ducha? Zapojte se do soutěže o nejvíce nasbíraných kilometrů. Pro účast v soutěži o ceny je třeba nahrávat  vaše výkony, které zaznamenáte pomocí chytrých zařízení. Stačí zadat počet uběhnutých či nachozených kilometrů a doložit ho snímkem vaší aplikace. Startovní číslo a odkaz na váš závodnický profil, kam výsledky nahráváte, vám přijde po registraci do emailu.

Těšíme se na vás!

Poběžte s námi proti samotě

Zapojte se i vy do letošního ADRAběhu. Zaregistrujte se, uhraďte startovné a užijte si radost z pohybu. My váš příspěvek proměníme na pomoc osamělým lidem.