Dobrovolnické centrum ADRA Havířov dlouhodobě realizuje na území města Karviná 5 dobrovolnických programů. Dobrovolníci mohou navštěvovat seniory v Domově seniorů Nový domov, také v jejich domácnostech, pacienty v nemocnici Karviná – Ráj, děti v Heřmánku či pomáhat v Charitativních obchůdcích a Sociálním šatníku. Nyní otevíráme nový program, a to dobrovolnictví u lidí se zdravotním postižením – Domov Benjamín.

V Benjamínu žije 18 dospělých ve třech domácnostech. Dobrovolníci zde mohou klienty doprovázet na kulturní a sportovní akce, na nákupy, na volnočasové aktivity či jít společně na procházku, což klienti vždy rádi vítají. V případě teplého počasí je k dispozici úžasná zahrada, kde je možno také využít gril. Klienti budou nesmírně rádi za každého dobrovolníka, který by se jim věnoval a strávil s nimi chvíli volného času.

Těšíme se na všechny, kteří chtějí vyzkoušet něco nového a pomoct lidem s postižením žít jejich běžný život. Stačí hodina týdně, která může druhým přinést mnoho radosti a dobrovolníkovi pak pocit smysluplně stráveného času. Školení pro nové zájemce se koná ve čtvrtek 1. prosince 2016 od 15hod. v domově Benjamín na ul. Vydmuchov 1835/10, 733 01 Karviná – Fryštát (naproti nemocnice s poliklinikou Karviná – Ráj). Prosím, svou účast nahlaste anebo pro bližší informace kontaktujte koordinátorku Janu Žoričovou, tel.: 737 744 991, e-mail: jana.zoricova@adra.cz.