Obětují svůj volný čas, pracují bez nároku na odměnu a svým nadšením inspirují druhé. Podle nejčerstvějších údajů Českého statistického úřadu dobrovolníci v roce 2016 odpracovali více než 46 milionů hodin a odvedli tak zdarma práci za 6,4 miliardy korun. Neziskovým organizacím věnovali o milion hodin více než v roce 2015.

Dobrovolníci odvádějí vynikající práci i v projektech ADRA a my jsme rádi, že pro ně v brněnském Dobrovolnickém centru můžeme vytvářet tolik potřebné profesionální zázemí. Našim dobrovolníkům se věnujeme na maximum – školíme je, motivujeme, setkáváme se s nimi na supervizích a vedeme v jejich rozvoji.

Při péči o dobrovolníky se neobejdeme bez školicí místnosti, kterou stále ještě díky ochotným dárcům vybavujeme. Už teď v ní ale pořádáme setkání a nemůžeme se dočkat, až vám ji ukážeme v celé kráse. Často při školeních využíváme audiovizuální techniku, proto jsme vděční společnosti Televizní držáky, která nám s dárcovskou slevou dodala stojan na televizi. Podobné dary nám usnadňují práci a umožňují se naplno věnovat potřebám dobrovolníků.

– Kristýna Ester Gillíková