Ahoj, jsu Kuba a dal sem si letos předsevzetí, že se stanu dobrovolníkem. A Vám bych chtěl v podobných příspěcích přibližit, jak na to a jak samotné dobrovolničení probíhá.????????

S Katkou❤️, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Brno, jsme po prvotním školení a po doplnění veškeré dokumentace naznali, že nadešel čas. Oslovili jsme partnerská zářízení, aby pro mě zkusili najít vhodnou klientku nebo klienta. Mžikově se stalo. Hotovo. A termín prvního setkání byl podle možností stanoven na čtvrtek dopoledne. Prvního setkání se vždy účastní Katka❤️ a sociální pracovnice konkrétního zařízení. Takže sem neměl žádnej stres. Respektivě…????

Ahoj, jsu Kuba a jsu nedochvilník. Co na plat. Být nedochvilný není vůbec dobrá vizitka. ???? Někdy se to ale všechno semele tak, že se nedá nic dělat. Nebo jo? Na první setkání sem se tak těšil, že sem po všech patáliích naskočil do taxíku a profrčel celé Brno za pár minut, abych se omluvil za opoždění a nezburcoval tři lidi úplně zbytečně.

Na zadním sedadle se mně v hlavě honilo přehršel myšlenek. ???? Zvládnu to? Co když to bude mezi námi drhnout? Co když se bude hodně mluvit o smrti nebo jiných nepříjemných věcech? Tady je ale pomoc celkem snadná. ???? Stačí být sám sebou a říct druhé straně, jak se během podobných témat cítíte. A samozřejmě máte kdykoliv právo říct, že se o něčem třeba vůbec bavit nechcete. Buduje se vztah. A ten se bez komunikace budovat nedá. A navíc je tu ještě pro všechny případy Katka❤️.

Abych to zkrátil, já, Katka❤️ a sociální pracovnice jsme po zaklepání vstoupili do pokoje paní Bovary (to je její oblíbená kniha!????????). Je jí 91, což se mi podařilo uhádnout asi až na šestnáctý pokus. Nejdřív si myslela, že jí přicházím něco prodat, zdvořile mě však odmítla, že už v životě nechce nic podepisovat, ať se nezlobím. Nezlobil sem se. Naopak sem se představil a poděkoval za čas, který byla a snad i bude ochotna mi věnovat. ???????? Slovo dalo slovo, dohodli jsme se na termínu a trvání schůzek, a tento čtvrtek za ní jdu potřetí! Zatím jsme probrali zabíjačky, oblíbené buchty a knihy. Příště by si se mnou ráda přečetla Vojnu a mír, tak uvidíme! Ale už se na to moc těším!!! ????????????

Jakub Strouhal (Jsem neomezenej)