Právě začíná festival Jeden svět a DC ADRA Brno je i letos jeho součástí

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který pořádá obecně prospěšná společnost Člověk v tísni, přináší téměř padesát dokumentů českých a zahraničních tvůrců.  Letošní téma festivalu „Umění spolupráce“ připomíná hodnotu společného úsilí a sdílení. Diváci se mohou těšit na debaty po filmech s tvůrci a odborníky.

Můžete se s námi potkat na našem stánku na Jarmarku neziskovek, který se uskuteční v pondělí 3. dubna od 14.00 do 17.30 na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity na Joštově 10. Těší se na vás Jakub Dostál a Edit Fedorková.

Srdečně také zveme na filmy promítané v rámci festivalu, zejména na film Blanche nebude sedět v koutě, režie Valeria Bruni Tedeschi a Yann Coridian; Francie, 85 min.

Pacienti s Alzheimerovou nemocí mohou někdy působit jako těla bez duše. Blanche Moreau, krásná dvaadevadesátiletá dáma, není výjimkou. Vše se mění v momentě, kdy do geriatrického centra, v němž spolu s dalšími seniory tráví poslední fázi svého života, přichází choreograf a tanečník Thierry. Díky jeho taneční terapii těžce nemocné pacientky zcela ožívají.

Kompletní program festivalu naleznete na webu Jednoho světa.