ADRAběh 2024 aneb Nekonečný příBĚH pomoci startuje právě dnes. Od 7.5. až do 21. 5. 2024 můžete svým během či chůzí podpořit dobrovolnictví v Česku. Přidat se můžete k některému z našich společných běhů ve 12 městech po celé ČR nebo „virtuálně“ kdy a kde vám vyhovuje. Výtěžek z vašeho startovného poputuje na pomoc těm, kdo po svém boku potřebují společnost dobrovolníka či dobrovolnice, ať už jde o osamělé seniory a seniorky, děti v dětských domovech či dlouhodobě nemocné. Zavažte si tenisky, vybíháme!

Běhala jsem s vámi i loni a bylo to supr, motivovalo mě to, bavilo mě to víc než normálně a ještě k tomu má člověk dobrý pocit, že přispěl na dobrou věc. Díky, že to děláte.
– Irča, účastnice ADRAběhu 2023

Chcete se přidat? Registrujte se.

Pokud jste tak ještě neučinili, k ADRAběhu se můžete přidat registrací a zaplacením startovného na webu našeho partnera Rozběháme Česko.

Časté dotazy

Kdy a kde se poběží v mém okolí?

Letos se s námi můžete potkat ve 12 městech po celé republice. Těšit se můžete na společný běh či procházku, na mnoha místech ale i na doprovodný program pro děti či drobné občerstvení. Níže najdete seznam míst, kde se poběží, podrobné informace zjistíte na webech či Facebookových stránkách jednotlivých dobrovolnických center ADRA, které společné výběhy organizují.

 • 7. 5. v 15:30 Frýdek-Místek, Faunapark Na Příkopě, více zde
 • 9. 5. v 16:00 Kroměříž, Podzámecká zahrada, start u Chrámku přátelství – vchod do tržnice, více zde
 • 9. 5. ve 14:00 Praha, Přístřešek Hostivařský lesopark, více zde
 • 10. 5. v 16:00 Příbram, Areál Nový rybník, více zde
 • 11. 5. v 17:00 Plzeň, Borský park u kašny, více zde
 • 12. 5. v 16:00 Klatovy,  Kolonáda v Mercandiniho sadech, více zde
 • 14. 5. v 16:00 Havířov, okolí řeky Lučiny, start u Altánu, více zde
 • 14. 5. v 16:00 Zlín – ZRUŠENO
 • 14. 5. v 16:00 České Budějovice, Park Stromovka, sraz u Bistra U Tří Ptáků, více zde
 • 15. 5. v 15:00 Valašské Meziříčí, Domov pro seniory, Žerotínova 1568, Valašské Meziříčí, více zde
 • 16. 5. v 17:00 Brno, Park Špilberk, start Zahrada pod hradbami, Hlídka, více zde
 • 19. 5. v 10:00 Ostrava, Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava, Martinovská 3247/164, Ostrava Martinov, více zde
Co znamená virtuální běh?

„Virtuální běh“ neznamená, že poběžíte „jen jako“. Tímto pojmem se označují běžecké výzvy či závody, do kterých se registrujete online, probíhají za daných podmínek a v určeném termínu. Registrovaní běžci ale neběží všichni pohromadě, ale mohou si vybrat, kde a jak běh absolvují. Stejně je to i v případě ADRAběhu. K účasti se přihlásíte na uvedeném odkazu, zaplatíte startovné a v termínu mezi 7. 5. a 21.5.2024 můžete kdykoli a kdekoli vyběhnout (či vyjít) na podporu dobrovolnictví. Podrobná pravidla, jak na virtuální běh, najdete zde.

Jak soutěžit o ceny?

Pokud rádi závodíte,  naběhané či nachozené kilometry si až do 21. 5. 2024 můžete zaznamenávat na svůj závodnický profil, který se vám automaticky vytvoří při registraci. Vítězem či vítězkou ve své kategorii (žena, muž, dítě) se stává ten, kdo v daném termínu uběhne či ujde nejvíce kilometrů. Pro vítěze máme vždy připraveny i věcné ceny od našich partnerů.

Pro spravedlivé zhodnocení závodu a ocenění 3 nejvýkonnějších sportovců budeme potřebovat, abyste nahrávali pouze časově ohraničené běhy nebo procházky se startem a cílem. Ne tedy celodenní měření všech kroků. Vaše zařízení (chytré hodinky, telefon) by mělo měřit čas, měřit vzdálenost a ideálně měřit podle GPS, krokoměry nedoporučujeme z důvodu velké nepřesnosti. Pokud vám o umístění nejde tolik jako o radost z pohybu, běh nebo chůzi můžete nahrávat jakkoli nebo třeba vůbec. Podrobnější pravidla, jak na virtuální běh, najdete na webu našeho partnera Rozběháme Česko.

Na co putuje výtěžek z ADRAběhu?

Výtěžek z ADRAběhu 2024 poputuje na podporu dobrovolnictví. Dobrovolníci a dobrovolnice ADRA věnují svůj čas a péči dětem v dětských domovech, malým pacientům v nemocnicích, ukrajinským dětem, dětem ze sociálně slabších rodin i hendikepovaným a jinak znevýhodněným dětem. Dále dochází do domovů pro seniory, nemocnic, léčeben pro dlouhodobě nemocné a mnoha dalších zařízení. Dobrovolníci věnují svůj čas zcela nezištně a zadarmo. Na co tedy putují vybrané prostředky? Spolupracuje s námi každoročně kolem 3000 dobrovolnic a dobrovolníků. A koordinace takového množství lidí něco stojí. ADRA nové dobrovolníky aktivně vyhledává, školí, pojišťuje a především propojuje s těmi, kdo jejich pomoc potřebují. A právě na to byl využijeme výtěžek ze startovného ADRAběhu 2024.

Jak se mohu přihlásit?

Registrovat se můžete prostřednictvím formuláře na webu našeho partnera Rozběháme Česko od 8.4.2024 až do ukončení ADRAběhu 21. 5. 2024. V rámci registrace vyplníte potřebné údaje, vyberete si svou kategorii (žena, muž, dítě) a zda chcete běžet pouze „virtuálně“ nebo se zúčastníte i některého ze společných běhů. Pak už jen kartou či převodem zaplatíte startovné a je to.

Těšíme se na vás!