Dne 10. prosince proběhlo setkání Adry Brno v prostorách Církve adventistů. Důvodem k tomuto setkání bylo především poděkování dobrovolníkům za jejich odvedenou práci. Během hodiny byla příchozím představena práce Adry v Brně za poslední rok, což byl zároveň i první rok dobrovolnického programu ADRA v tomto městě. Na pódium bylo pozváno několik osob z řad zástupců domovů pro seniory, Adry i dobrovolníci samotní.

Zástupci ze spolupracujících domovů mluvili o mnoha pozitivních stranách, které má dobrovolnictví na jejich klienty. Doufají v další spolupráci a v rozkvět počtu dobrovolníků, který je potřebný. Zástupci Adry pak především mluvili o těžké práci, která za tím vším je, ale která se určitě vyplatí. S přáním štěstí pak předali slovo Edit Fedorkové, která zábavnou formou předala statistické informace o dobrovolnictví v Brně. Jako poslední byli na pódium pozváni dva dobrovolníci, kteří sdíleli zážitky, které za poslední měsíce zažili s dámami a s pány v domovech. Je moc krásné slyšet tyto zážitky, které tak motivují k vykonávání něčeho podobného.

Nebylo by to Vánoční setkání, kdyby se nezazpívala alespoň jedna vánoční píseň. My jsme si zazpívali dvě, a to v doprovodu Edit na klavír. Na závěr byli na pódium pozváni všichni dobrovolníci, kteří pak obdrželi malý dárek. Rozloučili jsme se čajem, cupcakem či jiným občerstvením, které zde bylo připraveno. U toho jsme prohodili pár slov a pozitivně naladěni jsme odcházeli domů.

Celé setkání slovem provázel Jakub Dostál, kterému bylo děkováno z mnoha stran za píli, kterou do dobrovolnictví vkládá. Již zmíněná Edit doprovázela setkání krásnou hrou na klavír.

Tereza Bystroňová

P.S. vzkaz pro naše dobrovolníky, co nebyli na setkání: vaše dárky jsou pro vás uschovány v našem Dobrovolnickém centru na Anenské, takže o ně nepřijdete! 🙂 Díky za vaší práci v roce 2016!