Přestože statistiky mohou jen těžko vyjádřit, kolik radosti a laskavosti ADRA dobrovolníci pravidelně přináší „svým“ seniorům, rádi bychom se prostřednictvím čísel ještě jednou s vděčností ohlédli za uplynulým rokem 2021.

A že je na co vzpomínat! V Brně a na Vyškovsku našich 123 dobrovolníků loni vykonalo celkem 1 880 návštěv, s potřebnými tak ve třinácti přijímajících organizacích strávili rovných 2 392 hodin. Byl to rok plný seznamování a nových začátků – přidalo se k nám 59 dobrovolníků, pro které jsme zorganizovali celkem 12 školení. Velmi vděční jsme také za 13 našich dobrovolníků v seniorském věku, kteří jsou pro nás velkou pomocí.

V loňském roce jsme se také více zaměřili na dobrovolnické návštěvy přímo v domácnostech jednotlivých seniorů – radost nám dělá 27 pravidelně se scházejících dvojic. I přes nepříznivé epidemiologické podmínky se nám také podařilo zorganizovat 16 Dobrodnů, do kterých se zapojilo bezmála 70 firemních dobrovolníků.

Milí dobrovolníci, senioři, dárci, příznivci… děkujeme za všechny krásné příběhy, které jsme spolu s vámi mohli v roce 2021 psát. Je pro nás ctí mít vás po boku!

Vaše ADRA Brno