Máme rádi všechno, kde se pomáhá, proto jsme rozhodně nemohli chybět ani na Spokey Rainbow Run v Brně. Nenazuli jsme ale běžecké tretry, i když pěkných pár kilometrů jsme našlapali i tak. Kolem stánku Adra bylo totiž pořádně živo!

Koncept samotného závodu si klade za cíl lidi hlavně pobavit, ale zároveň pomoci dobré věci, tentokrát šel výtěžek na malého Honzíka, který trpí Duchenneovu svalovou dystrofií. Pro účastníky všech věkových kategorií byl připravený bohatý program, od různých soutěží až po vystoupení známých hudebních hvězd. Nám z Adry se jednoznačně nejvíc líbila Dara Rolins a její nestárnoucí Zvonky štěstí, zpívaly jsme z plna hrdla! Celý den byl ale hlavně o běhu. Jako první vystartovaly děti, které si „střihly“ dva kilometry a vzápětí vyběhli i dospělí, kteří měli trasu o 5 km delší. Troufáme si říct, že nikomu v tomhle závodě nešlo o vítězství, všem šlo hlavně o to se pobavit. Stejně jako po celý den, tak i při běhu byla atmosféra báječná.

Víte, proč je název zrovna Rainbow Run? Protože to bylo celé neuvěřitelně barevné. A tím nemyslíme jen barevná trička a kraťasy. Představte si mlhu. Velmi barevnou mlhu plnou těch nejzářivějších barev od žluté, přes modrou až po růžovou. Tak takhle nějak to vypadalo – a ještě mnohem líp. A ty barvy na tvářích účastníků kouzlily takové úsměvy a radost, která se jen tak nevidí.

Náš stánek měl jasný cíl: informovat co nejvíce lidí o tom, co je to Adra, čemu se věnuje a třeba díky tomu přivítat i nové dobrovolníky.

Největším lákadlem byl bezesporu fotokoutek. Být na chvilku Dobroman a Dobrowoman chtěl být každý. Podívejte se sami, dokázali byste nás přejít obloukem? A v záři aparátu jste se mohli ještě vyfotit s našimi popisky s adráckými nápisy.

Zamysleli jste se někdy nad tím, kdo je pro vás hrdina? Superman? Batman? Slepá paní, která bydlí ve vedlejším domě? Hasič, který zachránil kočku ze stromu? My se na tu samou otázku zeptali těch, kteří se u nás zastavili. A víte, co většina z nich řekla? MÁMA nebo TÁTA. A aby to bylo pěkně potvrzené, napsali to na naši hrdinskou tabuli.

Celý den byl ve znamení barev, zábavy a pomoci druhým. A přesně takhle by měl podle nás vypadat i život!

Těšíme se další akci a doufáme, že se s vámi potkáme u našeho stánku!