Máme radost, že můžeme vysílat dobrovolníky do dalšího domova pro seniory v Brně a to konkrétně na Podpěrovu ulici v Medlánkách.
Co je náplní dobrovolnické činnosti? “Dobrovolník pravidelně (jednou za týden či za čtrnáct dní) přichází za seniorem a společně dělají to, co je baví. Povídají si, hrají deskové hry, vzpomínají nad fotoalbem, čtou si či si vyjdou na krátkou procházku,” popisuje vedoucí našeho centra. „Máme i dvojice, které spolu sledují opery na Youtube, dívají se na oblíbený seriál v televizi či si lakují nehty.” To, co se jeví jako obyčejná návštěva, může znamenat mnoho – pocit jistoty, že o mě má někdo zájem, radost, těšení se a zlepšení psychického či fyzického stavu. 
Těšíme se z toho, že i medlánečtí senioři budou mít své společníky. 
Budeme rádi, pokud se budete chtít zapojit i vy. Nepotřebujete k tomu žádné předchozí zkušenosti nebo kvalifikaci, ani věk není limitem. Potřebujete jen srdce na správném místě a trochu času. Přihlásit se můžete na e-mailové adrese adrabrno@adra.cz nebo na telefonu 733 598 494. A pamatujte, že už Ezop říkal, že „žádný dobrý skutek, jedno jak malý, nikdy není zbytečný”.