Jste v důchodu a přemýšlíte, jak smysluplně vyplnit svůj čas? Jste tu rádi pro druhé a máte chuť pomáhat? Staňte se dobrovolníkem v domově pro seniory a věnujte hodinu týdně těm, kteří se cítí osamělí.

K dobrovolnictví nepotřebujete žádné speciální dovednosti. Stačí, pokud si rádi povídáte, hrajete stolní hry, chodíte na procházky, společně čtete nebo třeba prohlížíte fotografie. Se vším ostatním vám rádi pomůžeme.

V současnosti v Brně spolupracujeme s několika staršími dobrovolníky a moc rádi mezi sebe přivítáme další. „Sám jsem senior, a tak mám čas. Rád pomáhám a poznávám životní příběhy,” vysvětluje jeden z našich dobrovolníků, 75letý Miroslav. „Věřím, že i já budu stárnout s laskavými lidmi okolo sebe. Mezi seniory, kteří mají více jak 90 let, jsem ještě ale mladík,” dodává s úsměvem. Smysl v dobrovolnictví vidí i 63letá Andělka. „Nemám vnoučata, chci být užitečná,” říká. Dobrovolníci darují druhým svůj čas, zároveň ale z každé návštěvy sami odcházejí obohacení.

A jak se stát dobrovolníkem? První krok je jednoduchý, stačí se nám ozvat. Nejprve vám nabídneme schůzku, abychom zjistili, zda můžeme naplnit vaše očekávání. Následně vás pozveme na školení, pojistíme a pomůžeme s dokumentací. Na první návštěvu domova vás rádi doprovodíme a i nadále vám budeme na blízku.

Těšíme se na vše, co nás na společné cestě dobrovolnictvím čeká. Jsme tu s vámi pro druhé.

 

Senioři seniorůmSenioři seniorům

– Kristýna Ester Gillíková