Léto? Čas dovolených, výletů do přírody, pohodových dnů u vody…. To, co my o prázdninách považujeme za samozřejmost, je ale pro některé už jen dávnou vzpomínkou. Proto nás těší, že naši dobrovolníci myslí i na ty, kteří se už nemohou jen tak sbalit a vypravit za letním dobrodružství, a v rámci dobrodnů navštívili hned několik brněnských domovů pro seniory, kde rozdávali radost a dobrou náladu.

Nejprve jsme společně vyrazili do domova se zvláštním režimem ve Dvorskách a pomohli dát do pořádku dvůr, na kterém klienti mohou v pohodlných křesílkách trávit horké letní dny. Ochotní dobrovolníci, kteří nám skrze sociální sítě nabídli svou pomoc, se do úklidu pustili s chutí, a tak měli brzy hotovo. Ještě jednou jim moc děkujeme za skvěle odvedenou práci!

Dobroden se zaměstnanci IBM na Mikuláškově náměstí se pro změnu nesl v duchu uklidňující zelené barvy – dobrovolníci klientům domova udělali radost květináči s živými rostlinkami. Ty budou zdobit pokoje seniorů a připomínat milá setkání. „To je krásné, co já vám za to dám?“ zaznívalo často z úst klientů. „Nám stačí úsměv,“ odpovídali dobrovolníci. A nás moc těší, že jsme toho mohli být součástí.

Příjemé odpoledne jsme o několik dní později strávili také se seniory z domova na Vychodilově, které přišli navštívit (nejen) dobrovolníci z firmy NXP Semiconductors Brno. Původně spolu měli vyrazit na procházku po okolí, vzhledem k horkému počasí ale všichni uvítali možnost zůstat ve stínu místní zahrady. Odpoledne tak dobrovolníci s klienty strávili povídaním, vzájemným nasloucháním a vzpomínáním. Věříme, že společně strávený čas byl pro všechny opravdovým obohacením.

 – Kristýna Ester Urbanová