Tříkrálová sbírka pomohla rodině z vyhořelého domu v Libívi
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

České Budějovice
Main banner

Dobrovolnictví > České Budějovice > Programy > KIP tým > KIP - Zprávy

Informace z centra:

„Starajíce se o štěstí druhých, nacházíme své vlastní.“

Platon

DC ADRA ČB
F. Šrámka 34
370 01 Č. Budějovice
dccb@adra.cz
+420 731 705 002

 

 

 

číslo účtu veřejné sbírky:
808777808/0300,
v.s. 240

Program Mince denně

Celkový počet návštěvníků: 

 

Tříkrálová sbírka pomohla rodině z vyhořelého domu v Libívi

Tříkrálová sbírka pomohla rodině z vyhořelého domu v Libívi

Zrekonstruovaný dům za dva u půl milionu se ocitl v plamenech poté, co majitelka nechala v předsíni kbelík s popelem a žhavé uhlíky rozfoukal průvan na dřevěné obložení. To chytlo a zapálilo celý dům.

Akce českobudějovické diecézní charity je ukázkovým příkladem spolupráce záchranářů s institucí, která se zaměřuje na pomoc potřebným lidem. Charitu totiž na svízelnou situaci rodiny upozornila psycholožka hasičského sboru.

Rodina má sice dům pojištěný, jenomže pojišťovna zatím nesdělila, kolik peněz za požár zaplatí. Je ale obvyklou praxí, že se pojištěnci jen málokdy dočkají proplacení celé výše škody.

"Budeme této rodině cíleně pomáhat i dál. To znamená, že jí nedáme hotové peníze, ale například proplatíme fakturu za stavební materiál a  podobně," vysvětlil Tlapák.

"Tito lidé zachránili jen to, co měli na sobě. Proto jsme jim dovezli trvanlivé potraviny, oblečení a pro začátek dali deset tisíc korun," uvedl zástupce ředitelky diecézní charity Roman Tlapák.

Zdroj: http://budejovice.idnes.cz/trikralova-sbirka-pomohla-rodine-z-vyhoreleho-domu-v-libivi-plb-/budejovice-zpravy.aspx?c=A120305_120648_budejovice-zpravy_sou