ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Znojmo
Main banner

Dobrovolnictví > Znojmo

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA Znojmo

Veselá 20

669 02 Znojmo

 

Mobil: 607 144 090

E-mail: znojmo@adra.cz

 

 

 

 

       Náš patron,

herec Miroslav Hrabě


 

www.miroslavhrabe.cz

 

 

 

 

Dávám ti svůj čas,

Ochotu a úsměv,

Beru si za to zas,

Radost a osobní úspěch,

Od tebe cítím vděk,

Vytrhnu tě z osamění,

Obdivuju tvůj věk,

Léta lidi hodně změní,

Neboj se, jsem u tebe,

I když jsme si vlastně cizí,

Kamarádství, to je to, co lidem

dneska chybí.

                   P.P.

Znojmo

Novinky

29.06.2017
Janča a Míša

Minulý týden jsme měli tu čest oslavit páté narozeniny jedné z našich dvojic Programu Pět P. Míša a Janča se seznámili v roce 2012, když se stali  první dvojicí programu Pět P ve Znojmě. 

Číst dále

27.06.2017
Dobrovolníci pomáhají klientům i mimo organizace

Ve druhém čtvrtletí letošního roku naši dobrovolníci opět nezaháleli a zapojili se při doprovodu klientů na akcích pořádaných spolupracujícími organizacemi, nebo sami výlet uspořádali.

Číst dále

21.06.2017
Výlet se psími kamarády

Než začnou prázdniny a všichni odjedou na tábory, dovolené, k babičkám... rozhodli jsme se udělat radost našim dětem z programu Pět P a naplánovali jsme pro ně zážitkové odpoledne se psími kamarády. 

Číst dále

13.06.2017
Nedělní odpoledne v Domově pro seniory Plaveč

V neděli proběhl v Domově pro seniory Plaveč „Mezigenerační den“. Měli jsme možnost být u toho a prezentovat naši činnost. Děkujeme za pomoc naší dlouhodobé dobrovolnici paní Vaňkové a dobrovolnici Verunce, která rozdávala přítomným dětem létající talíře s Adrou a napsala křídou na chodník krásný pozdrav uživatelům domova.

Číst dále

13.06.2017
Mezigenerační den v Domově Božice

Domov Božice, p.o. Vás srdečně zve na "Mezigenerační den", který proběhne v pátek 16.6. 2017 od 9.30 do 12.00 v areálu zařízení. Dobrovolnické centrum ADRA Znojmo je spolupracující organizací, takže nebude chybět.

Číst dále

12.06.2017
Všem, kteří chtějí dělat radost druhým lidem

Je mi 48 let, pracuji na obchodním oddělení v jedné strojírenské firmě a mám dvě již dospělé děti. Můj život byl naplněný prací a rodinou. Volný čas jsem trávila většinou na procházkách, nebo u televize. Když mi zavolala moje kamarádka a vedoucí dobrovolnického centra Zdeňka Severinová, zda bych chtěla chodit jako dobrovolnice do pečovatelských domů nebo do nemocnice, byla jsem v rozpacích.

Číst dále

06.06.2017
Skvělé zprávy z Nadace ADRA: Nikolka je už zase doma

Rádi bychom se s vámi podělili o zprávu, kterou nám napsal tatínek malé Nikolky Fajmonové ze Šanova, které bylo vloni diagnostikováno zhoubné onemocnění krve. Chemoterapie jí nezabrala, takže se začal hledat vhodný dárce kostní dřeně. I díky vaší pomoci a zapojení se dárce našel a Nikolka mohla podstoupit transplantaci kostní dřeně. 

Číst dále

06.06.2017
Noc kostelů ve Znojmě

V pátek 9. 6. se na mnoha místech naší republiky otevřou dveře kostelů a modliteben. Církev adventistů sedmého dne ve Znojmě a Dobrovolnické centrum ADRA Znojmo Vás srdečně zvou na tuto akci, která proběhne od 18. 00 – 22. 00 hod. na Veselé 20 ve Znojmě. 

Číst dále

03.06.2017
I obři umí být něžní

Tentokrát nemluvíme o lidské pomoci, ale psovi, který se stal dobrovolníkem v Adře. Je to bulmastif Axík, který se svým pánem Martinem dochází pravidelně na canisterapii za klienty do Domova pro seniory U Lesíka a občas také za pacienty do znojemské nemocnice na oddělení dlouhodobě nemocných.

Číst dále

02.06.2017
Mezigenerační den v Domově pro seniory Plaveč

Dovolujeme si Vás pozvat na "Mezigenerační den", který proběhne v neděli 11. 6. od 14.00 hod. - 17.00 hod. v Domově pro seniory Plaveč, p.o. Kromě bohatého programu, který připravil domov, budeme prezentovat činnost našeho Dobrovolnického centra ADRA Znojmo.

Číst dále

1 - 10 z 227

    1 2 3 4 5