Ostrava
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Ostrava
Main banner

Dobrovolnictví > Ostrava

Informace z centra:

 


Dobrovolnické centrum

ADRA Ostrava

Martinovská 3247 / 164

Ostrava - Martinov, 723 00

E-mail: dcostrava@adra.cz

 

808777808/0300, v.s. 260

Darovat online

Děkujeme za podporu!

Celkový počet návštěvníků:

 

Ostrava

DARUJTE HODINU TÝDNĚ, STAŇTE SE DOBROVOLNÍKEM ADRA 

Zavolejte nám na tel. číslo 733 485 548

S ohledem na nová vládní opatření, která jsou účinná k 1. 3. 2021 jsou všechny ADRA obchody v Ostravě zavřené. 

Novinky

01.03.2021
Vyjádření ADRA k novým vládním opatřením

Rádi bychom informovali, že i přes zpřísněná vládní opatření, která jsou účinná od dnešního dne, můžou naši dobrovolníci vykonávat svou službu. 

Číst dále

24.02.2021
DOBROVOLNICKÉ CENTRUM ADRA OSTRAVA V ČÍSLECH ZA ROK 2020 

Loňský rok byl v mnoha ohledech jiný i pro dobrovolnictví. V průběhu roku 2020 jsme se naučili rozlišovat "dlouhodobé ADRA dobrovolníky" od těch "covidových". Dlouhodobí dobrovolníci ADRA i přes uzavření mnoha zdravotnických a sociálních zařízení v době covidu darovali potřebným úctyhodných 5 344 dobrovolnických hodin!  

Číst dále

16.02.2021
NAŠE DOBROVOLNICKÉ CENTRUM JE PARTNEREM PROJEKTU #BOSMEPARTYJA. NOVĚ SE DO NĚJ ZAPOJILI I HERCI.

Do krajského dobrovolnického projektu #BoSmePartyja se zapojilo také ostravské Divadlo Petra Bezruče. Jeho členové docházejí pravidelně do domovů seniorů, aby zpříjemnili volný čas klientům a ulehčili práci zaměstnancům. Projekt #BoSme Partyja už tak „do terénu“ poslal 224 ochotných pomocníků.

Číst dále

12.02.2021
HLEDÁME OPUŠTĚNÉ SENIORY

Jste senior a cítíte se osaměle? Chybí vám lidská blízkost a upřímný zájem druhého člověka? Přáli byste si společnost někoho, kdo by si s vámi povídal, naslouchal vám, předčítal nebo vás doprovodil na procházku?   

Číst dále

05.02.2021
ADRA V OSTRAVĚ POMÁHÁ SENIORŮM

Ve spolupráci tří organizací se k seniorům v ostravských domovech podařilo dostat 5000 ks Acitmelů, které posilují imunitu.

Číst dále

11.01.2021
Jsme součástí projektu #BoSmePartyja. Zapojte se i Vy!

V regionu chybí pracovníci v nemocnicích a sociálních zařízeních. Proto jsme se v říjnu minulého roku spojili s důležitými partnery, kteří nám v této nelehké době pomohou tuto situaci zvládat. Společně hledáme dobrovolníky, kteří budou ochotní nastoupit do sociálních zařízení. Potřebujeme nejen lidi se zkušenostmi, ale všechny, kteří jsou ochotní pomoci.

Číst dále

22.12.2020
NAŠE DOBROVOLNICE ROKU MONIKA ŠINDELOVÁ BYLA HOSTEM DOBRÉHO RÁNA ČESKÉ TELEVIZE

Monika Šindelová je součástí organizace ADRA už sedm let. Proč se rozhodla stát dobrovolnicí a komu pomáhá? Co jí dobrovolnictví dává? Poslechněte si rozhovor, který naše dobrovolice poskytla České televizi. 

Číst dále

22.12.2020
ADRA, projekt #BoSmePartyja a dobrovolnictví. Setkání s Dagmar Hoferkovou

Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava stále aktivně hledá dobrovolníky, kteří by potřebným věnovali kus svého volna. Co je projekt BoSmePartyja a pro koho je určený? Poslechněte si rozhovor s vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Ostrava, která byla hostem Českého rozhasu Ostrava. 

Číst dále

17.12.2020
POZITIVNÍ NOVINY DĚLAJÍ RADOST V DOMOVECH PRO SENIORY

Zřejmě se shodneme, že pozitivních zpráv je v této prazvláštní době jako šafránu. To se rozhodla napravit paní Lucie Lazarová, která vytvořila noviny Malé velké radosti, které jsou plné výhradně dobrých zpráv. Naše dobrovolnické centrum ADRA Ostrava kontaktovala v naději, že jí pomůžeme šířit dobré zprávy mezi seniory v domovech, které jsou v této době z důvodu šíření nákazy covid-19 pro návštěvy uzavřené.

Číst dále

1 - 10 z 283

    1 2 3 4 5