Turnov
ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Frýdek-Místek
Main banner

Dobrovolnictví > Frýdek-Místek > Charitativní obchody > Turnov

Informace z centra:

POHOVORY PRO ZÁJEMCE O DOBROVOLNICTVÍ SE KONAJÍ:

KAŽDOU PRVNÍ STŘEDU V MĚSÍCI

14 - 17 HODIN

(NEBO DLE DOMLUVY:

tel: 739 320 717)


Dobrovolnické centrum

ADRA Frýdek-Místek

Radniční 1242

Frýdek - Místek 738 01


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu: 808777808/0300 v. s. 210


Turnov

Děti podpořily Charitativní obchůdek ADRA

Ve dnech 26.4.- 27.4. se děti z prvního stupeně základní školy Skálova zapojily do charitativního projektu, který probíhal ve spolupráci s humanitární organizací ADRA. Děti se svolením rodičů, přinesly do školy hračku, s kterou si už přestaly hrát a věnovaly ji do prodeje v Charitativním obchůdku  ADRA na Nádražní ulici. Finanční výtěžek bude věnován na vznik Dobrovolnického centra  ADRA, který se bude soustředit  na dobrovolnické programy pro seniory v Turnově. Třída, která měla nejvíce žáků zapojených v projektu, získala interaktivní vzdělávací program s humanitární tématikou. Za projekt zodpovídala paní Markéta Zofová asistentka pedagoga na ZŠ a Milena Čančíková, vedoucí charitativního obchůdku ADRA  a koordinátorka projektů se základními a mateřskými školami.

Slavnostní otevření...

Dne 6.4. se na Nádražní ulici 1130 konala velká slavnost. Pan starosta města Turnov  Tomáš Hocke symbolickým přestřižením pásky otevřel první charitativní obchůdek ADRA v Čechách. Kromě pana starosty  byl např. přítomen  ředitel humanitární organizace ADRA  pan Radomír Špinka.

Slavnostního otevření se zúčastnilo přes 80 hostů, z nichž řada z nich bude spolupracovat na charitativním projektu, který obchůdek ADRA bude financovat. Jedná se o vznik a rozvoj Dobrovolnického centra, které se bude ve své činnosti soustředit na dobrovolnické programy pro turnovské seniory.

Bližší informace o provozu charitativního obchůdku nebo o možnosti zapojení dobrovolníků se dozvíte od vedoucí projektu Mileny Čančíkové, milena.cancikova@adra.cz , tel. 737 441 159.

Někdy stačí k zázraku jen málo...

V Turnově na Nádražní ulici stačily neobsazené prodejní prostory, vstřícnost místní Církve adventistů sedmého dne a nadšení lidí ke zrodu myšlenky otevřít začátkem dubna charitativní obchůdek. V tomto obchůdku lidé budou mít možnost získat za určitý finanční obnos ty nejhezčí věci ze skříní, půd nebo garáží, které štědří dárci do obchůdku donesou. Cílem této dobročinné aktivity je získat finance (výtěžek z veřejné sbírky), které budou použity pro rozvoj dobrovolnických programů ADRA v Turnově.

Pokud chcete být nápomocni při zrodu tohoto charitativního obchůdku, řekněte o něm Vašim přátelům a známým.  A v případě, že chcete být přímými svědky jeho zrození, neváhejte nás kontaktovat.

Kontakt: Bc. Milena Čančíková, tel. 737 441 159, milena.cancikova@adra.cz

První Charitativní obchůdek ADRA v Čechách se otevírá v Turnově

Na Moravě humanitární organizace ADRA již provozuje šestnáct charitativních obchodů. Jejich smyslem je nabídnout za příznivé ceny oblečení, rozmanité doplňky, hračky a dárkové předměty. Jedná se o věci, které už někde dosloužily a jinde najdou svého nositele a spotřebitele.

Touto cestou se mohou získat peníze, které se následně věnují na podporu charitativních projektů. Dne 6.4. se podaří další zázrak v podobě otevření prvního charitativního obchůdku ADRA v Čechách a to v Turnově na Nádražní ulici.

Turnovský charitativní obchůdek ADRY bude podporovat dobrovolnické programy pro seniory. „Pokud chcete darovat svůj čas a stát při zrodu tohoto výjimečného obchůdku, nezapomeňte, že v neděli 8.4. od 10.00 do 12.00 hod. se na Nádražní ulici č.p.1130 koná školení.“ dodává zakladatelka charitativního obchůdku a koordinátorka dobrovolníků Milena Čančíková. Tel.: 737 441 159, E-mail:  milena.cancikova@adra.cz

Hokejisti z Turnova podporují ADRU

V sobotu 17. 2. se v Turnově odehrálo první utkání play-off. Hokejový borci z Turnova nepodali pouze krásný výkon, ale ukázali, že mají srdce na pravém místě. Před začátkem utkání darovali organizaci ADRA šek v hodnotě 4 000,- Kč. Ke sportovcům se přidali i fanoušci, kteří měli možnost přispět do zapečetěných pokladniček. Získané finanční dary se použijí na rozvoj dobrovolnictví u seniorů na Turnovsku. V průběhu dalších domácích zápasů mohou návštěvníci přinést také hračky, knížky, dárkové, sportovní potřeby nebo kvalitní oblečení. Dané věci poputují do nově vzniklého charitativního obchůdku ADRA na Nádražní ulici. Cílem této dobročinné aktivity je získat finance (výtěžek z veřejné sbírky), které budou použity pro rozvoj dobrovolnických programů u seniorů.