ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Frýdek-Místek
Main banner

Dobrovolnictví > Frýdek-Místek

Informace z centra:

POHOVORY PRO ZÁJEMCE O DOBROVOLNICTVÍ SE KONAJÍ:

KAŽDOU STŘEDU

14 - 17 HODIN


Dobrovolnické centrum

ADRA Frýdek-Místek

Radniční 1242

Frýdek - Místek 738 01


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu: 808777808/0300 v. s. 210


Frýdek-Místek

Novinky

19.04.2017
Prezentace našeho dobrovolnického centra na akci „Velikonoční městečko“

Na náměstí Svobody jsme v rámci akce „Velikonoční městečko“ společně s naší spřátelenou organizací Házíme lano, z.s. prezentovali naší činnost a především naše výrobky. Hlavní myšlenkou těchto trhů byl totiž prodej velikonočních věcí. A tak jsme i my prodávali velikonoční dřevěná vajíčka a zajíčky, vajíčka ze ztužené vaty, sádrové výrobky a také balíčky pro děti.

Číst dále

18.04.2017
Poděkování MZČR, MVČR A MPSV za finanční podporu

Hlavním posláním Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek je propojovat svět lidí, kteří chtějí pomáhat, se světem lidí, kteří pomoc potřebují. Naše centrum usiluje o to, aby každý člověk, který se ocitne ve složité životní situaci, nezůstal sám, ale měl možnost získat lidskou podporu dobrovolníka.

Číst dále

13.04.2017
Stříhání a holení osob bez domova

Dne 10. 4. 2017 proběhlo v sociálním šatníku Dobrovolnického centra ADRA stříhání a holení osob bez domova. Klienti sociálního šatníku, kteří jsou bez přístřeší či žijí v azylových domech, dostali rovněž balíček hygienických potřeb obsahující mýdlo, pastu, kartáček, holítko a rybí konzervu či instantní nudlovou polévku.

Číst dále

13.04.2017
Sbírka tuhých mýdel pro osoby bez přístřeší

ADRA je celosvětová humanitární organizace, která se stará o lidi v nouzi. ADRA organizuje materiální pomoc ve Frýdku-Místku od počátku 90. let. Tento projekt prošel různými obměnami a dodnes funguje v několika městech. Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek prostřednictvím sociálního šatníku nabízí materiální pomoc sociálně potřebným občanům,...

Číst dále

05.04.2017
Třinec má nové dobrovolníky v Nemocnici Podlesí

Začátkem roku 2017 Nemocnice Podlesí a.s. oslovila dobrovolnické centrum ADRA ve Frýdku-Místku s prosbou o pomoc při hledání dobrovolníků a zaštítění dobrovolnického programu. Nemocnice má trvalý zájem o to, aby se u nich pacienti cítili co nejlépe, proto hledá cesty, jak jejich pobyt v nemocnici zpříjemnit.

Číst dále

04.04.2017
Poděkování Statutárnímu městu Frýdek-Místek za poskytnutí neinvestiční dotace

Nejen v krizových situacích, ale i v běžném životě prožívají mnozí z nás okamžiky osamělosti. V rámci dobrovolnických programů se ADRA zaměřuje na seniory, osoby s postižením, děti v dětských domovech nebo pacienty v nemocnicích. Dobrovolníci je navštěvují v přijímacích organizacích a chodí s nimi na procházky, čtou jim a naslouchají.

Číst dále

30.03.2017
Darovali jsme 2,5 tun oblečení Diakonii Broumov

Dvě a půl tuny oblečení naše Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek darovalo pracovníkům Diakonie Broumov. Oblečení tak bude použito pro znevýhodněné občany, pro osoby, které se z nějakého důvodu ocitly v krizové životní situaci či na okraji společnosti. Jsme rádi, že nepotřebné šatstvo tak bude použito k dobročinným účelům. 

Číst dále

28.03.2017
Koná se "Velká jarní burza 2017"

Už po několikáté pořádáme jarní burzu, která se uskuteční 11.- 12. dubna od 9:00 v Lidovém domě v Místku. Nabízíme Vám široký sortiment oblečení. Přijďte a nakupte originální kousky do vašeho šatníku. Těšíme se na Vás.

Číst dále

22.03.2017
Vzdělávací odpoledne pro dobrovolníky aneb dozvídáme se více o Canisterapii

V úterý 21.3. proběhla u nás v Dobrovolnickém centru ADRA Frýdek-Místek přednáška pro dobrovolníky na téma Canisterapie. Přednášku si připravili pracovníci organizace Podané ruce, z. s. -paní Bc. Helena Fejkusová, ředitelka Projektu OsA a Monika Olbrechtová, koordinátorka canisterapie. Rovněž nechyběli ani jejich fenky – Dafné a Keylly.

Číst dále

17.03.2017
Otevřeli jsme nový charitativní obchůdek...tentokrát v Třinci

Dne 1. 3. 2017 byl otevřen v Třinci první, avšak v pořadí již patnáctý charitativní obchůdek. Otevření se uskutečnilo za účasti vedoucího DC ADRA Frýdek-Místek Stanislava Staňka, zástupců města Třince, místostarosty Radima Kozlovského, vedoucí odboru sociálních věcí Mgr. Ellen Raszkové a přítomen byl za zřizovatele předseda MSS Církve adventistů sedmého dne Karel Staněk B.Th. 

Číst dále

1 - 10 z 190

    1 2 3 4 5