Frýdek-Místek
ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Frýdek-Místek
Main banner

Dobrovolnictví > Frýdek-Místek

Informace z centra:

POHOVORY PRO ZÁJEMCE O DOBROVOLNICTVÍ SE KONAJÍ:

KAŽDOU PRVNÍ STŘEDU V MĚSÍCI

14 - 17 HODIN

(NEBO DLE DOMLUVY:

tel: 739 320 717)


Dobrovolnické centrum

ADRA Frýdek-Místek

Radniční 1242

Frýdek - Místek 738 01


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu: 808777808/0300 v. s. 210


Frýdek-Místek

Novinky

16.12.2018
Sběr víček – stále vítaná forma pomoci

Plastová víčka - pro někoho je to kus nepotřebné umělé hmoty, pro někoho je to vstupenka na rehabilitační léčbu, například do sanatorií Klimkovických lázní. Ano, díky firmě, která recyklaci plastů všemožně podporuje, je to možné a tak jsme moc rádi, že také Základní škola Bartošovice v měsíci září 2018 vyhlásila opět sbírku různých materiálů např. papíru, hliníku či PET víček.

Číst dále

13.12.2018
V Třinci se konala přednáška pro dobrovolníky

Součástí péče o naše dobrovolníky je i pořádání přednášek a vzdělávacích akcí, které patří k pravidelným aktivitám dobrovolnického centra. Nabídka průběžného vzdělávání pro dobrovolníky je jednou z forem poděkování a kompenzace za energii a volný čas, který investují pro druhé.

Číst dále

09.12.2018
MIKULÁŠSKÁ SETKAVÁRNA VE FRÝDECKO-MÍSTECKÉ NEMOCNICI

Někde jsem slyšela, že již dávno neplatí rčení „Co Čech, to muzikant.“ a že lidé si již nezpívají. Včera jsem se přesvědčila, že to není pravda. Se studentkami, dobrovolnicemi z programu SetKavárna Sandrou, Gabi a Bárou, jsme včera obcházeli pokoje pacientů na oddělení dlouhodobé následné péče Nemocnice ve Frýdku-Místku a společně s kolegou Petrem zpívali vánoční písně a koledy.

Číst dále

06.12.2018
Adventní městečko 2018

Vánoce jsou za dveřmi a ve Frýdku-Místku, jako každý rok, probíhá oblíbené Adventní městečko. Pokud jste se ještě nezúčastnili žádného z programu, nezoufejte, ještě vás toho hodně čeká! Akce probíhá na místeckém náměstí Svobody až do 23. 12. a je přichystán velmi bohatý program. Součástí jsou samozřejmě stánky s vánočním zbožím i občerstvením.

Číst dále

05.12.2018
Dobrovolníci strávili se seniory a nemocnými přes 58 tisíc hodin, dnes slaví svůj svátek

Praha, 5. 12. 2018 - 5. prosince není jen dnem, kdy po ulicích chodí andělé. Je to také den dobrovolníků - lidských andělů, kteří nezištně pomáhají druhým každý den. Tak zní slogan připomínající, že dnes slavíme Mezinárodní den dobrovolníků. Na přínos jejich práce chce upozornit českou společnost humanitární organizace ADRA ČR, která letos poslala přes 2,5 tisíce dobrovolníků do 83 domovů pro seniory...

Číst dále

03.12.2018
S námi se neztratíte ...

V neděli 25. listopadu 2018 se pod záštitou Dobrovolnického centra ADRA Frýdek – Místek sešla dobrá parta dospěláků, mládeže, dětí i psů. Vyhledávací cvičební skupina pejskařů, která je rozeseta po celém našem kraji, se přijela s námi seznámit, zacvičit si a podpořit mládežníky z Dětského domova Ostrava - Kunčice.

Číst dále

02.12.2018
Výchova k dobrovolnictví a k dobrým mezilidským vztahům

Dobrovolnické centrum ADRA již několik let spolupracuje se základními a mateřskými školami, které mají zájem o začlenění programu Výchova k dobrovolnictví do svého učebního plánu. V letošním školním roce dětem opět přinášíme možnost dozvědět se mnoho zajímavého. V rámci první hodiny s ADRA se žáci dozvídají například:..

Číst dále

29.11.2018
Mobilní SetKavárna: Dámská jízda u hranatého stolu

U příležitosti Světového dne laskavosti se nám podařilo uspořádat velice milé setkání s dámami z Domova pro seniory ve Frýdku-Místku. Naše nové dobrovolnice přijely s projektem „Mobilní SetKavárna“ (setkávací kavárna), kde v těchto prostorách tato akce proběhla již podruhé. Jak nápad na SetKavárnu vůbec vznikl? V ADŘE si našich dobrovolníků velice vážíme a chceme jim dobrovolnictví přiblížit příjemnou formou.

Číst dále

22.11.2018
PODĚKOVÁNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLE KOPŘIVNICE - LUBINA

V dnešní uspěchané době je velice vzácné, když je člověk sám od sebe ochotný se zastavit a porozhlédnout se, jestli někdo něco nepotřebuje. Dalšího takového výjimečného člověka jsme našli díky našim aktivitám v paní Mgr. Ivaně Davidové, ředitelce Základní školy Kopřivnice - Lubina. Lidé, kteří jsou s touto školou spojeni, jsou známí svoji vstřícností, chutí pomáhat a neutuchajícím elánem. 

Číst dále

21.11.2018
Projekt Senioři seniorům ve Frýdku-Místku

Senioři seniorům není jen tak obyčejnou hříčkou slov, ale skrývá se za nimi projekt tří organizací sdružující dobrovolníky ve FM, kterými je ADRA, Charita a Slezská diakonie. Najdete v něm lidskost, soudržnost, radost, zkušenost, vzájemnou pomoc. To vše si měly možnost na vlastní kůži zkusit seniorky z Klubů seniorů a Českého svazu seniorů, které se 13. listopadu staly alespoň na chvíli dobrovolnicemi.

Číst dále

1 - 10 z 341

    1 2 3 4 5