ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Frýdek-Místek
Main banner

Dobrovolnictví > Frýdek-Místek

Informace z centra:

POHOVORY PRO ZÁJEMCE O DOBROVOLNICTVÍ SE KONAJÍ:

KAŽDOU STŘEDU

14 - 17 HODIN


Dobrovolnické centrum

ADRA Frýdek-Místek

Radniční 1242

Frýdek - Místek 738 01


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu: 808777808/0300 v. s. 210


Frýdek-Místek

Novinky

18.07.2017
Hledáme dobrovolníky pro děti, seniory a osoby s postižením do programů v Novém Jičíně a okolí

Máte volný čas a chtěli byste zkusit něco nového? Nabízíme Vám možnost stát se dobrovolníkem ADRA. Právě teď hledáme dobrovolné společníky pro seniory, osoby s postižením a děti. Zapojte se do dobrovolnických programů v Novém Jičíně a okolí a věnujte jednu hodinu týdně ve prospěch někoho druhého.

Číst dále

18.07.2017
Předali jsme 159 kg plastových víček

Koncem června jsme vyhodnotili sbírku plastových víček, která je určena pro Lukáška Jendrulka. V první várce jsme rodině celkem předali 7 pytlů, ve kterých bylo krásných 159 kg plastových víček. Během srpna ještě předáme dalších 10 pytlů a uvidíme, jaká bude celková hmotnost víček. Už teď jsme zvědaví. Za víčka rodina získá penízky, které budou použity na léčbu, rehabilitaci Lukáška.

Číst dále

02.07.2017
Úspěšná supervizní setkání dobrovolníků

Již se blíží konec června a my máme za sebou celkem 27 supervizních setkání. Všechna setkání se nesla v duchu pohody a dobré nálady. Dobrovolníci si s našimi milými supervizory Andrejkou, Petrou a Petrem povídali o tom, co je na dobrovolnictví baví, z čeho mají radost. Sdělili také svá trápení či obavy. Setkání byla velmi příjemná a moc si je všichni užili.

Číst dále

28.06.2017
Sweetsen fest byl letos nejúspěšnější

Letošní 14. ročník benefičního festivalu Sweetsen byl přelomový nejenom rozšířením programu, ale především zahájením na břehu řeky Ostravice. A právě den zahájení patřil nám – Dobrovolnickému centru ADRA Frýdek-Místek. Přímo na břehu řeky jsme návštěvníkům mohli prezentovat naše dobrovolnické programy a povídat si o tom, jaké činnosti dobrovolníci vykonávají.

Číst dále

28.06.2017
Účast ADRA na Frýdlantských slavnostech

V pátek 23. 6. jsme se zúčastnili akce „Frýdlantské slavnosti“. Návštěvníky čekal den plný zážitků a pro ty nejvytrvalejší, bylo připraveno malé překvapení – vystoupení Dědy Mládka Illegal Band. Naše Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek mělo možnost celé odpoledne prezentovat dobrovolnickou činnost ve městě a zároveň prodávat výrobky.

Číst dále

16.06.2017
Pozdrav od spisovatele Fouska

Možná jste mnozí z vás zaznamenali informaci, že dne 8. ledna 2015 se konal křest knihy z Kola ven. Tato kniha nabízí skutečné příběhy dobrovolníků v sociálních zařízeních našeho regionu. Do této knihy svým příběhem přispěl i třinecký dobrovolník pan Josef Čech, který dochází za seniory do Domova Sosna.

Číst dále

14.06.2017
Dobrovolníci ze Studentského klubu připravili sportovní olympiádu pro děti z Klubu Míša

Areál Sokolík, který se nachází v Místku, se v úterý 13.6. odpoledne proměnil v obrovské hrací hřiště, na kterém byla připravena spousta soutěží, které si připravili dobrovolníci ze Studentského dobrovolnického klubu ADRA. Nechybělo střílení z luku, petanque, kroket, házení míče do basketbalového koše, šipky, kuželky nebo strefování kroužků na kužely.

Číst dále

12.06.2017
Velká letní burza je tady!

Pro všechny milovníky módy máme jedinečnou příležitost  - pořiďte si do svého šatníku originální kousky oblečení, takové, které nikde jinde nenajdete!  Neváhejte a přijďte do kulturního domu v Sedlištích dne 22. června, od 9-17 hodin zde můžete koupit krásné věci za jedinečné ceny! Těšíme se na vás.

Číst dále

12.06.2017
Den města a den sociálních služeb Frenštát pod Radhoštěm

V pátek 9.6. se uskutečnila již tradiční akce Den města a den sociálních služeb Frenštát pod Radhoštěm. Po celou dobu akce byl program opravdu nabitý – nechyběla vystoupení dětí z frenštátských škol, ze základní umělecké školy, ale také vystupovaly děti z TJ Sokol nebo se divákům představil komorní sbor NYKLBAND...

Číst dále

11.06.2017
Přednáška pro dobrovolníky na téma „1. pomoc“

Jsou krásné letní dny a my v Dobrovolnickém centru ADRA Frýdek-Místek dostali nápad, uspořádat pro naše milé třinecké a jablunkovské dobrovolníky zajímavé průběžné školení. Napadlo nás, že by mohla být zajímavá přednáška týkající se poskytování zdravotní pomoci při mimořádných událostech. 

Číst dále

1 - 10 z 212

    1 2 3 4 5