Ode dneška se můžete registrovat do dalšího ročníku našeho již tradičního ADRAběhu. Letos běžíme pro Sýrii a z výtěžku této benefiční akce podpoříme obnovu škol, zajištění nezávadné vody či pouličního osvětlení. Poběžte s námi i vy.

Jak to funguje

Letošní ADRAběh se bude konat v době od 17. září do 28. září. Zúčastnit se může každý, jednotlivci, firmy, party kamarádů nebo třeba celé rodiny. I tentokrát je možné vybíhat do ulic, parků, lesů, na cesty, pole i louky, prostě tam, kde se budete zrovna nacházet. Zvolit si můžete vzdálenost 5 až 70 kilometrů, kterou musíte zdolat v uvedeném časovém období. Trasu můžete uběhnout, ale není-li běh vaší nejsilnější stránkou, můžete si vzdálenost rozložit do několika dní nebo ji zdolat příjemnou procházkou.

Komu pomůžete

Výtěžek ze startovného poputuje na financování našich zahraničních humanitárních projektů. Ačkoli letošní ADRAběh nese podtitul Běžím pro Sýrii, svou účastí podpoříte projekty hned ve dvou zemích –  v Sýrii a Libanonu. Více než deset let trvající občanská válka v Sýrii se totiž podepsala nejen na infrastruktuře této země, ale donutila také miliony lidí opustit jejich domovy. Řada z nich se uchýlila právě do sousedního Libanonu, kde žijí v provizorních podmínkách v uprchlických táborech.

Proč se zúčastnit

Kromě radosti z pohybu i pomoci lidem v nouzi vám účast na ADRAběhu zajistí i zařazení do soutěže o krásné ceny. Stačí se vyfotit a vaši fotku z běhu nasdílet na Facebook či Instagram s označením @adra_cz a hashtagem #bezimprosyrii. Pokud při registraci zvolíte částku nad 650 Kč, za váš štědrý běh dostanete jako dárek knihu My, děti války, která prostřednictvím fotografií a příběhů ilustruje životy lidí na Blízkém východě, jež ovlivnila válka. A kdoví, třeba na vaší trase potkáte i některou ze známých osobností, které se rozhodly letošní ADRAběh podpořit. Poběží s námi například herec Saša Rašilov či herečky se syrskými kořeny Klára Issová a Sára Affašová.

Děkujeme, že svými kilometry pomáháte s námi